Neupravené nechty, zle vyžehlené tričko a žmolky. Toto je 9 vecí, ktoré nám na kráse rozhodne nepridajú

Zuzana Fulopova

Každá z nás chce vyzerať upravene a krásne a to za každých okolností. No napriek snahe, občas to jednoducho nevychádza tak, ako si predstavujeme. Stane sa, že neprikladáme dôležitosť malým detailom a myslíme si, že si to nikto nevšimne. Opak je ale pravdou. Aj tie najmenšie veci vám môžu pokaziť váš celkový vzhľad. Ktoré veci to sú?

Článok pokračuje pod videom ↓

Neupravené obočie

pixabay

Aj keď je teraz v móde široké a husté obočie, nenechajte si ho narásť až tak, že bude vyzerať ako neupravený krík. Ak nechodíte pravidelne ku kozmetičke, ktorá vám ho upravuje, nezabudnite si ho z času na čas upraviť do požadovaného tvaru vy sama.

Mastné a poškodené vlasy

Ak si nestíhate umyť vlasy a potrebujete rýchlo niekam vybehnúť, použite suchý šampón. Práve suchý šampón vám pomôže krátkodobo dodať vlasom sviežosť. Tak isto nie vždy sú dlhé vlasy aj zdravé, čo môže viesť k tomu, že docielite opačný efekt ako ste zamýšľali. V tomto prípade krátke ale upravené a zdravé vlasy vyzerajú oveľa lepšie.

Zanedbané nechty

pixabay

Jeden z bodov, ktorému by sme mali venovať špeciálnu pozornosť, sú nechty. Ak si neviete samé spraviť peknú manikúru, potom by ste si ich mali len jednoducho nalakovať priesvitným lakom a pravidelne si ich udržiavať čisté.

Zle vyžehlené oblečenie

Ak chcete vyzerať vždy dobre, nezabudnite si vyžehliť oblečenie úplne, nie len na miestach, ktoré sú viditeľné. Často krát sa potom stáva, že takto vyžehlené oblečenie je po hodine úplne pokrčené. Ak si nestíhate vyžehliť oblečenie celé, zvolte si veci z materiálu, ktoré žehlenie nepotrebujú.

Nekvalitná kozmetika

pixabay

Nekvalitná kozmetika vám môže skôr uškodiť ako pomôcť. Miesto toho aby ste vyzerali dlho sviežo, môžete docieliť to, že už rovno po nanesení alebo po krátkom čase sa vám začne make-up rozmazávať. Navyše vám môže poškodiť pokožku, čo bude vyžadovať liečenie. Preto radšej zvolte kvalitnú i keď o niečo drahšiu kozmetiku a vaša pokožka sa vám poďakuje.

Vyblednuté farby a žmolky

pixabay

Asi každá z nás má v šatníku obľúbenú vec, ktorú nosí aj napriek tomu, že už jej lepšie časy odzvonili. Častým praním naše tričko vybledne a na svetri sa objavia žmolky. Ak si netrúfate tričko znova zafarbiť, alebo zo svetra odstrániť žmolky, je načase vyradiť ich zo svojho šatníka.

Opotrebované veci

Tak isto, ak máte v šatníku napríklad kabelku, ktorej pútka už čo to zažili, ako aj tričká so škvrnami od dezodorantu, alebo zažltnuté tenisky, je načase sa s nimi rozlúčiť.

Opotrebované šperky

pixabay

Striebro, ktoré začernelo, poškrabané šperky alebo šperky, ktorým chýba kamienok vám rozhodne na kráse nepridajú. Dokonca aj ten najkrajší obraz bude zničený, ak sa rozhodnete ozdobiť takýmito doplnkami. V tomto prípade si radšej nedajte žiadny doplnok.

Vlasy na oblečení

pixabay

Ak sa chystáte do spoločnosti, pred tým ako sa oblečiete si pozorne pozrite, či nemáte niekde zachytený vlas. Hlavne vypadnuté vlasy na kabáte môžu pôsobiť nepriaznivým dojmom, ktorý evokuje nedbalosť a neporiadnosť.

Vyhýbate sa aj vy uvedeným veciam? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zuzu, adme.ru

Najnovšie články