10 skvelých vlasových trikov, vďaka ktorým budete vyzerať aspoň o 5 rokov mladšie

Lucia Mužlová

brightside.me

Vlasy sú korunou krásy! Vlasy sú jednou z prvých vecí, na ktoré sa človek pri prvom stretnutí pozerá. Chcete vyzerať aspoň o 5 rokov mladšie? Chcete pôsobiť harmonicky? Potom je pre vás tento článok ako stvorený. Pripravili sme pre vás niektoré praktické rady, ktoré vám pomôžu cítiť sa vo svojom tele dobre a budete okúzľujúce aj pre svoje okolie. Čítajte ďalej a berte na vedomie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Účesy a možnosti

vlasy1
bogomolov.lv

Najskôr by som rada povedala, že každá žena sa musí zmieriť s tým, čo do stala do vienka. Keď máte rovné a jemné vlasy, zbytočne budete túžiť po bohatých a hustých kučerách. Týmto pozdravujem svoju kaderníčku, ktorá ma najskôr previedla akýmsi zoznámením sa so svojimi vlasmi a pomohla mi uvedomiť si, aké sú moje možnosti. Vysvetlila mi, že jednoducho nemôžem mať dlhé vlasy, pretože ich mám jemné a majú tendenciu sa rýchlo zničiť. Vlasy v dĺžke po plecia mi svedčia najviac a ak mám chuť na zmenu, dám si odstrihnúť rovnú ofinu. Toto je, myslím si, dôležitá vec. Skúsiť objaviť svoju prirodzenú krásu a vychádzať z toho, čo máme, nie z toho, čo chceme.

Keď príde na samotné strihanie vlasov, najlepšie čo môžete urobiť, ak chcete pôsobiť mladšie, je zvoliť „navrstvený“ strih. To znamená, že jednotlivé pramene vám zdôraznia vaše prednosti, či už sú to lícne kosti, pery, krk a podobne.

Farba

Tu by som si tiež rada spomenula na niektoré svoje bláznivé požiadavky, ktoré našťastie neboli vyslyšané. Som prirodzená blondína, ale vždy som túžila po nejakých tmavších tónoch. Chce sa mi však každý mesiac chodiť na zafarbovanie len preto, že mi vyrastajú blond vlasy? Nebolo by lepšie ostať pri prirodzenej farbe a len sem-tam si dopriať nejaké to oživenie? Nikdy som si tmavšou farbu nedala a myslím si, že to bolo správne rozhodnutie.

vlasy2
wikr
vlasy3
izum.ua

Svetlé vlasy vytvárajú omladzujúci dojem. To vedia aj skúsené kaderníčky. Je však dôležité zvoliť ten správny odtieň a tón. Ak vlasy zosvetľujete, nemali by byť svetlejšie ako o dva, maximálne tri odtiene. Dôležité je tiež ladiť farbu vlasov podľa farby očí, pleti a obočia. Príliš tmavé obočie k úplne svetlým blond vlasom, to tiež nie je bohviečo.

Pre tie ženy, ktoré nechcú radikálne zmeniť svoj imidž, je tu jedna rada. Skúste svoje vlasy zosvetliť len na niektorých pramienkoch a len o jeden tón. Svojej pleti dodáte šmrnc, pridáte trochu života a celkovo budete vyzerať mladšie.

Dĺžka

vlasy4
bogomolov.lv

Kratšie vlasy sú spájané s mladosťou, aktívnym životom, športom a podobne. Preto, čím ste staršie, tým viac vám kratšie účesy pristanú. Pozor však, aby nedošlo k extrémom. Extra krátke vlasy zdôrazňujú tvar vašej tváre, a teda sa tvár stáva výraznejšia. Ak máte problém so silnými vráskami a nedokonalosťami, vyhnite sa extrémne krátkym vlasom. Aj kratšie strihy môžu vyzerať mladícky, sexi a veľmi žensky. Ideálne dĺžky vlasov sú po bradu a do polovice krku.

Objem

vlasy5
dep/topnews

Ulízané vlasy nám pridávajú roky. Najlepšie teda urobíte, keď vášmu účesu dodáte trochu objemu. Najlepšia je však zlatá stredná cesta. Príliš veľký objem vám môže taktiež pridať nejaké tie roky navyše. Ten správny objem by mal vyzerať prirodzene a nenápadne. Dosiahnete ho, ak svoje vlasy trochu navlníte alebo zvolíte vrstvený účes.

Ofina

vlasy6
facebook.com

Ofina môže tvár celkovo omladiť. Schová vrásky na čele a prináša dôraz na vaše oči. Dajte si však pozor, aby bola vaša ofina dostatočne hustá. Nie je nič horšie ako visiace pramene pár vlasov, ktoré nevyzerajú vôbec dobre.

Cestička

vlasy7
interfax

Ak nosíte cestičku na stred, pôsobíte prísnejšie a staršie. Skúste sa pozrieť na to, aké máte možnosti. Skúste si vlasy začesať na bok, aby ste zdôraznili váš pohľad. Experimentujte. Vyčešte si vlasy dozadu, čím dostanete do vlasov nie len objem ale budete pôsobiť jemnejším dojmom.

Každodenná úprava

vlasy8
bogomolov.lv

Dokonalé rovné vlasy či príliš tesný cop vzadu vám môžu pridať niekoľko rokov. Ak nosíte cop, uistite sa, že niektoré pramienky povyťahujete a urobíte ho trochu ležérnejší, prípadne vytvorte jemný objem. Ideálnou voľbou je ležérny drdol, pričom necháte spodné vlásky voľne popri hlave a popri ušiach si vytiahnete pár prameňov. To isté môžete urobiť aj pri čele. Celý účes bude pôsobiť ako z romantického filmu. Ak nosíte už pár rokov vlasy v cope, skúste si ich navlniť a rozpustiť. Uvidíte, že sa budete cítiť skvele a ocení to aj vaše okolie.

Pár rád navyše

Príliš veľa kozmetických prostriedkov škodí nielen vaším vlasom, ale navyše budete vyzerať staršie. Lak na vlasy nie je vždy potrebný a účes nemusí vždy držať pevne ako skala.

Ak už používate stylingové prípravky, uistite sa, že budú kvalitné. Vlasy máte len jedny. Vyhnite sa krikľavým sponkám, detským gumičkám a podobne.

vlasy9
wikr

Ak si vlníte vlasy, používajte natáčky, ktoré sú väčšie. Tým sa vyhnete malým kučierkam, vďaka ktorým by ste vyzerali ako baranček. Veľké vlny sú tiež ľahšie na úpravu. Malé vlnky skôr svedčia mladším dievčatám, prípadne prirodzene kučeravým vlasom.

Všetky tieto rady sú účinné len v prípade, že sa o svoje vlasy pravidelne staráte, sú zdravé a pevné. Vždy sa snažte o svoje vlasy starať nielen zvonku, ale aj prostredníctvom zdravej stravy a dostatočného množstva vody.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články