Mladá 25-ročná žena vyznáva bretariánstvo a tvrdí, že žije len zo vzduchu. Na jej tvrdeniach však niečo nesedí

Hyriaková Kristína
dychanie

Foto: pixabay

Na svete existuje naozaj veľmi veľa rôznych stravovacích návykov. Niektoré sú reálne, niektoré menej. Napriek tomu Unilad informuje o žene, ktorá tvrdí, že viac nepotrebuje prijímať pevnú stravu. Podľa jej slov žije len zo vzduchu. Napriek tomu hovorí, že má energie na rozdávanie.

Článok pokračuje pod videom ↓

25-ročná Audra Bear, z Minneapolis praktizuje bretariánstvo a tvrdí, že má energiu z dychových cvičení a z pobytu v prírode. Taktiež praktizuje „prana“, čo znamená energiu a bretariáni ako Audra veria, že prijímajú oboje, vzduch aj energiu, počas dýchania. Tvrdia, že sú natoľko vyživovaní vzduchom, že už viac nemusia prijímať žiadnu pevnú potravu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gold Light (@audrabear),

Namiesto jedla energia

Audra tvrdí, že jej takýto životný štýl prináša naozaj množstvo zdravia, hojnosti a šťastia. „Prana je životodarná sila. Prúdi okolo všetkých vecí a do všetkých vecí, je vo vzduchu, ktorý dýchame, v slnku, v prírode. Je to silná energia, ktorá dokáže ľudí nakopnúť a poháňať. Je to o tom, že vyživovanie presuniete z hutných zdrojov na menej hutné zdroje. Jedlo však nie je zlé a môžete si ho vychutnať,“ povedala.

Čaje a dýchacie cvičenia

Každý deň praktizuje dýchacie cvičenia a rituály, ktoré môžu trvať od jednej až do troch hodín. Pred tuhým jedlom uprednostňuje kokteily, rôzne štavy, čaje a smoothies. Tvrdí, že odkedy pred ôsmimi mesiacmi začala s bretariánstvom, cíti sa oveľa lepšie. Občas dokonca aj jedáva, ale väčšinou len ovocie a zeleninu. Jej najdlhšia doba, kedy naozaj len pila džúsy a smoothies, bolo 97 dní.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gold Light (@audrabear),

„Určite je potrebné, aby ste si o dýchaní niečo naštudovali predtým, než sa na to dáte. Bez prípravy to určite neodporúčam.“ Audra taktiež tvrdí, že ľudia môžu pokojne aj normálne jesť, ale ona je väčšinou len na džúsoch a čajoch. Jedáva len veľmi príležitostne.

Podľa odborníkov to zdravé nie je

Aj keď Audra tvrdí, že jej tento životný štýl vyhovuje a že sa cíti veľmi dobre, podľa odborníčky Heleny Gibson-Moore, ktorá hovorila o bretariánstve pre Daily Mail to vôbec nie je zdravé. „Konzumácia jednej skupiny jedla ako je ovocie a zelenina neustále v rovnakej podobe, ako sú napríklad džúsy bez toho, aby sa to vybalansovalo inou skupinou jedla, nie je vôbec zdravé. Môže to byť dokonca škodlivé.“ Podľa nej telo jednoducho potrebuje aj dobré tuky, medzi ktoré patria ryby alebo orechy, či mliečne výrobky. Strava by jednoducho mala byť rafinovaná. Okrem toho dodáva, že neexistujú žiadne vedecké dôkazy, ktoré by potvrdzovali účinnosť bretariánstva.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gold Light (@audrabear),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gold Light (@audrabear),

Niečo tu nesedí

Už len keď sa logicky zamyslíme nad fungovaním nášho tela, vieme, že živiny jednoducho potrebujeme. Áno, existujú rôzne príbehy o mníchoch z východných kultúr a napríklad aj jogínoch, ktorí tvrdia, že nejedli už celé roky. Ako však informuje aj portál zn.sk, človek bez jedla nevydrží večne. Po pár dňoch čerpá zásoby z tela, strácajú sa tukové aj svalové zásoby a na úplnom konci zlyhávajú orgány a aj tie najhlavnejšie a to srdce a mozog. Nasleduje zástava a smrť. Je teda otázne, nakoľko je jej rozhodnutie zdravé, či bude mať následky a ako dlho takto zvládne fungovať. Viac sa dozviete aj TU. Čo si o tom myslíte vy? Viete si predstaviť, že by ste žili iba na vzduchu?

Najnovšie články