Žena si skoro rok neumyla vlasy a napriek tomu ich nemá mastné. Teraz sa s ľuďmi podelila o svoj trik

Dana Kleinová

Foto: TikTok (@orim)

Vlasy si neumyla už osem mesiacov. Žena prezradila, čo dáva do svojho zázračného bylinkového elixíru, vďaka ktorému nemá mastné vlasy a dokonca jej rastú rýchlejšie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál The Sun, 22-ročná Orim sa rozhodla prestať si umývať vlasy. A hoci jej ľudia tvrdili, že to nebude fungovať, ona ich presvedčila o opaku. Teraz konečne prezradila, čo dáva do svojho zázračného elixíru, ktorým si oplachuje vlasy namiesto toho, aby na ne používala šampón.

@orim DAY 236 NOT USING SHAMPOO🥳 LOVE MY DIY HERBAL HAIR RINSES ✨🌱 #nopoo #DIY #healthyhair #naturalbeauty #hairgrowth #lifehack #forYOU ♬ Clair de lune/Debussy – もつ

Zázračný elixír z byliniek

Influencerka namiesto šampónu používa bylinný odvar. „To je to, po čom vaše vlasy a pokožka hlavy skutočne túžia,“ tvrdila Orim a dodala: „Toto je mágia prírody.“

Odvar z bylín Orim musí vždy vytvoriť dopredu, keďže je nutné, aby šesť týždňov postál, kým si ním opláchne vlasy. Odvar obsahuje rozmarín na „prečistenie a omladenie pokožky hlavy“, sušené kvety nechtíka na „hydratáciu pokožky hlavy a vlasov“, tymián na odstránenie lupín a čerstvú mätu na „zníženie mastnoty a podporu rastu vlasov“.

Orim mieša tieto rastliny s jablčným octom, čo podľa nej „zanecháva vlasy veľmi hladké, silné a lesklé“. Takto pripravený odvar sa nechá marinovať šesť týždňov, a keď je pripravená vyčistiť si vlasy, influencerka zmieša jeden diel bylinného elixíru s tromi dielmi vody.

„Prineste si ho do sprchy, nalejte si ho na hlavu a zatvorte oči tak pevne, ako sa len dá, pretože ak sa vám dostane tento jablčný ocot do oka, je koniec hry. Pekne si ho vmasírujte do pokožky hlavy a potom ho rada pár minút nechám vo vlasoch. A potom to poriadne opláchnite. Robím to asi dvakrát za mesiac, niekedy trikrát,“ vysvetlila Orim celý postup. Podľa jej slov má teraz vlasy v oveľa lepšom stave, keďže šampón jej ich vysušoval a navyše už nemá problém s lupinami.

Najnovšie články