10 skvelých trikov, vďaka ktorým bude váš make-up ohromujúci! Radu číslo 4 mám priamo od mojej kozmetičky

Banana

Je pravdou, že ak sa chcete nechať nalíčiť na nejakú oslavu alebo udalosť, musíte si za to patrične zaplatiť. Aj keď sumy nie sú nízke, viete, že od kozmetičky budete vychádzať so skutočne oslnivou vizážou. Nie sú to len kvalitné výrobky a pomôcky, ktoré kozmetičky používajú, ide tiež o rôzne triky, ktoré dovedú finálnu prácu do dokonalosti. Ak sa chcete o rozdiele presvedčiť doslova na vlastnej koži, ponúkame vám týchto 10 tipov, ktoré by ste mali stále využívať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ani najdrahšia kozmetika prestížnych značiek vám nemôže zaručiť, že váš výsledný make-up bude perfektný. Tajomstvom úspechu sú totiž jednoduché triky, ktoré dovedú váš vzhľad do dokonalosti. Osvojte si nasledujúce rady a výsledok vás o tom istotne presvedčí.

Očné tiene

Len málo očných tieňov a štetcov, ktorými ich nanášate je skutočne tak kvalitných, že sa nemusíte báť ich opadávania. Väčšinou (najmä pri nanášaní trblietavých častí) si doslova zašpiníme make-up tváre a to nevyzerá vôbec dobre. Zameňte preto zaužívané poradie: najprv make-up, potom tiene a urobte to naopak. Naneste si prípadne len podkladovú bázu, trochu korektoru na očné viečka a nalíčte si oči použitím tieňov. Až na záver si na tvár naneste make-up, rozjasňovač, prípadne korektor a všetko na záver zafixujte.

Obočie

View this post on Instagram

😍😍😍

A post shared by Зайнаб Сапарова& (@makeup_saparova) on

Veľmi podstatná súčasť tváre, ktorá dotvára celkový dojem. Zle farbené alebo tvarované obočie dokáže všetko pokaziť. Pre svetlovlásky platí, že by obočie malo byť o odtieň alebo dva tmavšie, ako ich vlasy, tmavovlásky by zas mali mať o trošku svetlejšiu farbu obočia. Výrazné kontúry a ostré hrany obočia pôsobia príliš tvrdo a neprirodzene. Veľmi úzke obočie, ktoré je vytrhané od koreňa nosa tak, že sa začína ďaleko od seba vám príliš odďaľuje oči. Či už využívate ceruzku alebo tiene na obočie, nezabudnite ho na záver prečesať kefkou, pokojne aj s farbou na obočie. Získate skvelý prirodzený a svieži vzhľad.

Svieži pohľad

Či už sa vám po dlhšej dobe trochu „ošúcha“ líčenie očí alebo chcete vyzerať sviežo a mladšie, vždy využívajte nasledujúci tip. Nanášajte svetlý tieň, korektor alebo trblietavý svetlý rozjasňovač na tri miesta: do stredu viečka, do vnútorného kútika oka a pod líniu obočia na jeho vonkajšej strane.

Vodeodolná riasenka

Na dovolenke som často využívala vodeodolnú riasenku, keďže príjemná večera (na ktorú som sa vyparádila) často pokračovala večerným kúpaním v mori. Sama som často mávala problém s touto vodeodolnou riasenkou, ktorá zvykne zanechávať hrudky na mihalniciach alebo mi z nich urobí hrubé a neprirodzené „drôty“. Skúsila som i drahšie značky ale efekt nebol nikdy taký prirodzený ako pri klasickej riasenke. Skvelým tipom mi pomohla moja kozmetička, ktorá problém vyriešila. Najprv si na mihalnice naneste klasickú čiernu riasenku, ktorú až potom pretrite vodeodolnou.

Plné pery

Prvým pravidlom je využiť vhodnú kontúrovaciu ceruzku, ktorá by mala mať rovnakú farbu, ako rúž. Tmavšie ceruzky sa už jednoducho nenosia, navyše vytvárajú „klaunovský“ vzhľad. Kontúrka pomôže k tomu, aby sa rúž nerozpíjal po okrajoch. Potom do stredu dolnej i hornej pery naneste trochu svetlejšieho rúžu, tieňa alebo ceruzky, čím vytvoríte falošný odlesk a pery budú oveľa plnšie.

https://www.instagram.com/p/BGmpN-blnJ7/?taken-by=lip_makeupp

Odlesky

Nanesením make-upu, prípadne kontúrovaním vytvoríte síce pekný zjednotený vzhľad tváre, zakryjete tým však prirodzené odlesky, ktoré sú pre zdravú pokožku bežné.

Preto ich zvýraznite rozjasňovačom, ktorý naneste na vrchnú časť lícnych kostí, bodku na konček nosa, trošku na stred vrchnej línie hornej pery a samozrejme do vnútorného kútika oka i pod obočie. Budete vyzerať sviežo a pleť pôsobí zdravšie.

Červeň na líca

Ak nemáte lícenku, žiaden problém. Môžete ju pokojne nahradiť tieňom alebo obyčajným rúžom, ktorý vklepete na líce. Pozor ale na intenzitu pigmentu, aby ste neskončili ako Marfa z Mrázika.

Kruhy pod očami

Dnes už v drogérii zakúpite špeciálne korektory a krycie produkty, ktorými zakryjete modriny i jazvy. Ak vás trápia kruhy pod očami, ktoré nezakryje ani kvalitný korektor a nemáte špeciálny produkt na ich zakrytie, použite červený rúž (bez trblietok). Naneste ho na modro a fialovo sfarbené miesta (kruhy pod očami), ktoré červená farba skvele neutralizuje. Chvíľku počkajte a následne ich prekryte svetlým korektorom. Perfektné krytie, čo poviete?

Čistý prirodzený make-up

Ak príliš nefandíte dlhému skrášľovaniu pred zrkadlom a experimentovanie s farbami tieňov a rúžov nie je vašim koníčkom, na líčenie pier, líc a očí si vystačíte s jediným produktom. Vezmite obľúbený rúž, ktorý použijete na pery, jemne ho vklepte na lícne kosti namiesto lícenky a potom ho využite i na oči (na vonkajšiu stranu). Skvelý, svieži, jednotný a prirodzený vzhľad je na svete.

Čierna linka

Pri nanášaní čiernej linky nie vždy trafíte tú peknú a neroztrasenú líniu. Aby ste si pomohli, využite pásik lepiacej pásky, ktorým ohraničíte miesta, za ktoré sa linka nemá dostať. Ak si linku viete naniesť rovnomerne no trošku vám ujde na koncoch a nechcete si pokaziť make-up, počkajte kým vyschne. Následne ju pomocou vatovej tyčinky jemne zotrite a ohraničte korektorom alebo make-upom naneseným na tenkom štetci.

Pozri aj: TEST: Ktoré dvere vás desia najviac? Váš výber vám prezradí, ktorá vlastnosť vystihuje vašu osobnosť

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

 

Najnovšie články