8 chýb, ktoré robíme pri vlasoch a pridávajú nám na veku. Táto malá zmena však urobí hotové zázraky

Banana

Vlasy sú korunou krásy a vlastne aj ovplyvňujú náš celkový vzhľad. Stačí i malý prešľap a zmena farby, strihu alebo účesu nám môže pridať na veku. Ak chcete vyzerať mladšie bez chirurgických zákrokov a náročných skrášľovacích procedúr, treba myslieť na tieto veci. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Stačí dodržiavať zopár rád a skúsiť urobiť aj malé zmeny so svojimi vlasmi. Výsledky vás iste prekvapia.

Príliš tmavé vlasy


Ak máte farbené tmavé vlasy, vyhnite sa jednému tónu. Vlasy v jednej farbe bez odleskov pôsobia mdlo a navyše je na nich viac vidieť rozštiepené končeky a nezdravé vlasy. Tmavá farba dokáže viac zvýrazniť všetky nedostatky pleti, takže ani výrazu tváre nemusí vždy prospieť.

View this post on Instagram

Outfit 🌟 • #sandrabullock

A post shared by Sandra bullock (@sandra_bullock23) on


Nemusíte sa prefarbiť na blond. Stačí, ak svoje tmavé vlasy presvetlíte prameňmi v jasnejších teplých tónoch. Tie opticky vytvoria efekt odleskov a tiež dodajú vlasom objem. Aj takáto malá zmena môže znamenať veľa.´Vlasy budú vyzerať sviežo a tvár sa doslova rozjasní.

Studený blond


https://www.instagram.com/p/BhbJ0b3j7U4/?taken-by=camerondiaaz

Studený blond je síce trendy, no ak nie ste najmladšia, mohol by vám pridať zopár rokov navyše. Chladné tóny ako platinový či popolavý blond alebo používanie prípravkov, ktoré majú vlasom dodať sivý až modrastý nádych je možno dobrým krokom pre mladé dievčatá, no ak chcete ubrať na veku, obzerajte sa skôr po teplejších tónoch.


Teplejšie odtiene blond farby opticky skrášlia pokožku a vytvárajú sympatickejší výraz. Skúste svetlé blond pramene kombinovať s tmavšími korienkami a hľadajte skôr karamelový či medový blond.

Účes ako helma


Ak sú vaše vlasy rozlietané a neviete, ako ich upraviť, siahnete možno po lakoch alebo géloch na fixáciu. Je tu však riziko, že váš účes bude po tomto príliš strnulý, tvrdý, bez pohybu a pôsobí umelým dojmom. Nosiť na hlave „helmu“ pre vás bude znamenať niekoľko rokov navyše kvôli takejto zlej vizáži.


Dodajte vlasom život a nechajte im trochu pohybu. Vyberte si vhodný produkt na fixáciu účesu, po ktorom vlasy nestvrdnú a budú pružné. Radšej využite rôzne spony alebo vlasy zapleťte pekným spôsobom, no nevytvárajte z nich staromódnu prilbu na hlave.

Vlasy vyčesané dozadu

View this post on Instagram

My kind of heaven: lost in a Parisian book store.

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on


Ak vlasy vyčešete dozadu a obľubujete takýto typ účesov, je nutné podotknúť, že odhalením čela pútate pozornosť aj na pokožku hlavy a korienky vlasov. Vekom však vlasy rednú a pri korienkoch je vidieť práve toto zrednutie, prípadne nedokonalosti pokožky.


Stačí vlasy len trošku sčesať nabok či dopredu a aj takáto malá zmena dokáže urobiť veľa. Vlasmi viete pekne orámovať tvár, zvýrazniť lícne kosti alebo zakryť vrásky na čele.

Vlasy bez objemu


Ak sú bez života vlasy, budete pôsobiť mdlo aj vy. Vekom sa vlasové folikuly oslabujú, vlasy vypadávajú, rednú, stávajú sa tenšími a krehkejšími. Preto to už nie je tá bujná hriva ako v mladosti.


https://www.instagram.com/p/BkmOp-EDPpP/?tagged=marciagayharden

Pomôže, ak vlasy natočíte, pretože kučery im pridajú na objeme. Nemusí to byť práve afro, stačí, ak vytvoríte veľké vlny. Druhým spôsobom je strihanie. Skrátením účesu vlasy odľahčíte, budete vyzerať sviežejšie, zbavíte sa rozštiepených končekov a vlasy získajú objem a už viac nebudú ako bez života.

Rovnaká farba v každom veku


https://www.instagram.com/p/BmMH9plASkc/?tagged=juliaroberts

Je ideálne, ak žena nájde farbu, ktorá jej skutočne pristane. Mala by ladiť s tónom pokožky či farbou obočia a vtedy pôsobí ako celok veľmi harmonicky. Vekom sa však váš výzor mení a farba, ktorá vám pristala počas strednej školy nemusí byť to pravé orechové aj teraz.


Poraďte sa s kaderníčkou alebo skúste rôzne programy či aplikácie, v ktorých si môžete skúsiť zmeniť farbu či odtieň len „na skúšku“. Možno budete prekvapená, ako vám svedčí farba, ktorá vás v dvadsiatke príliš neskrášlila.

Cestička na stred


Vekom sa spomaľuje tvorba kolagénu a pokožka postupne ochabne. Tým pádom sa nám opticky predlžuje brada a vlasy rozdelené cestičkou uprostred tento efekt ešte viac zvýrazňujú.


Ak si urobíte cestičku viac nabok, získate tým na objeme a vizuálne vytvoríte harmonickejší celok so svojou tvárou. Budete vyzerať sviežejšie a doslova vás to rozžiari.

Staromódne účesy


Vrátiť sa prostredníctvom účesov do minulosti sa nevypláca. Retro na hlave vám len pridá na veku.


Vyberte si radšej svieži, súčasný strih a radšej sa poraďte s kaderníčkou. Nostalgia a spomienky na roky dozadu by sa nemali premietať na vašom účese.

Pozri aj: Homofóbov presvedčí o opaku. Nová štúdia dokazuje, že z detí vychovaných lesbičkami, vyrastú šťastní ľudia

Janka, adme.ru