Homofóbov presvedčí o opaku. Nová štúdia dokazuje, že z detí vychovaných lesbičkami, vyrastú šťastní ľudia

Lucia Mužlová

Deti potrebujú milujúcich rodičov a zdravé prostredie, v ktorom môžu vyrastať a správne sa rozvíjať. Žiaľ podľa niektorých jedincov sa toho v domácnosti homosexuálnych rodičov, nedočkajú. Nová štúdia však tieto tvrdenia nadobro vyvrátila.

Tá sa pozrela na niekoľko 25-ročných jedincov, ktorí vyrastali v lesbickej domácnosti a ich psychický stav sa nijako nelíšil od detí, ktoré vyrastali v rodinách pozostávajúcich z otca a matky.

Keď sa štúdia v roku 1986 započala, v spoločnosti prevládal názor, že deti, ktoré vyrastú v homosexuálnych rodinách, budú v dospelosti negatívne ovplyvnení z hľadiska mentálneho zdravia. Od tohto roku po súčasnosť, boli tieto rodiny súčasťou výskumu, ktorý potvrdil, že ich mentálny stav je úplne v poriadku a neodlišuje sa od ostatných ľudí v tomto veku.

Ďalšia štúdia sa pozrela na 70 homosexuálnych otcov, ktorí deti nadobudli ako náhradní rodičia, 125 lesbických matiek, ktoré ich nadobudli vďaka darcovi spermií a 195 heterosexuálnych párov, ktoré ich nadobudli bežnou cestou. „Naša štúdia hovorí, že deti z homosexuálnych rodín sa majú veľmi dobre,povedal profesor Roberto Baiocco z Univerzity v Ríme.

Skóre psychologických testov bolo na tej istej úrovni u všetkých detí, bez menších odchýlok. Zo štúdie teda vychádza, že v skutočnosti nezáleží na sexuálnej orientácii rodičov, ale na tom, ako sebavedomo sa rodič cíti. V oboch štúdiách dopadli najhoršie deti, ktorých rodičia o sebe mali pochybnosti a to bez ohľadu na to, či išlo o heterosexuála alebo homosexuála.

Vedci upozorňujú, že zákonodarcovia by nemali pri adopcii alebo výchove detí brať ohľad na sexualitu rodičov. Všetko záleží od osobnosti človeka, nie od toho, čo alebo kto sa mu páči.

Pozri aj: Prvá homosexuálna svadba v kráľovskej rodine. Bratranec kráľovnej Alžbety si zoberie svojho priateľa, na obrade bude aj jeho bývalá manželka

mother.ly

Najnovšie články