20 ohromujúcich faktov o ženskom tele, o ktorých ste ani netušili. Bod číslo 12 ma šokoval najviac!

katka

My ženy sme úžasné stvorenia. Súhlasiť budú určite aj muži. Vieme, že je s nami občas ťažko, no bez nás je ešte ťažšie. Sme skrátka „z inej planéty“ ako muži, no i tak by sme bez seba navzájom nevedeli žiť. Všetkým nám je dobre známe, že je ženské telo úplne iné ako to mužské, no vedeli ste aj o týchto drobných rozdieloch? 

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Ženský vlas je dva krát tenší ako ten mužský.

pixabay.com

#2 Citlivé ženské srdce bije rýchlejšie ako to mužské.

#3 Ženy žmurkajú dva krát viac ako muži.

#4 Ženy sú omnoho citlivejšie a naviažu sa na mužov skôr ako muži na ženy. Z ich strany je puto tiež vo všeobecnosti silnejšie. Môže za to hormón oxytocín, ktorý je známy ako hormón lásky. U žien pôsobí inak ako u mužov.

pixabay.com

#5 U žien je rýchlosť spaľovania nižšia ako u mužov. Preto si váhu udržujú oveľa ťažšie.

#6 Ženy majú silnejšiu imunitu.

#7 Corpus collosum (mozgový trámec – zhluk nervových vlákien, ktorý spája obe mozgové hemisféry) je u žien o približne 30% viac vyvinutý ako u mužov. Z tohto dôvodu sú ženy viac univerzálne a dokážu robiť viac vecí naraz.

#8 Ženské oko rozozná viac farieb ako mužské oko. Takže ak pošlete toho svojho kúpiť niečo marhuľové a prinesie vám niečo oranžové, musíte mu to odpustiť, je v tom naozaj nevinne.

pixabay.com

#9 Ženská pokožka je 10 x citlivejšia a jemnejšia ako tá mužská.

#10 Dievčatá sú pružnejšie ako muži. Môže za to skutočnosť, že ženské svaly obsahujú viac kolagénu a elastínu.

#11 Ženy vnímajú vysokofrekvenčné zvuky oveľa citlivejšie. Dokonca počujú aj tie, ktoré muži nemajú šancu zachytiť.

#12 Muži majú hlbší spánok. Ženy spia oveľa ľahším spánkom z dôvodu, že je frekvencia ich mozgu v stave spánku znížená len o 10%.

pixabay.com

#13 Viete prečo majú ženy radšej sladkosti? Majú lepšie vyvinuté chuťové poháriky. Rozoznajú totiž viac chutí a vnímajú ich intenzívnejšie. Nie je pre ne čokoláda ako čokoláda. Taktiež rozoznajú viac chutí korenín.

#14 Muži sa lepšie orientujú v priestore. Majú lepšie periférne videnie. Preto je pre ženy parkovanie občas doslova peklom.

#15 Ženy sú „ukecanejšie“. Aj za týmto faktom stojí anatomický rozdiel. U žien je reakcia, ktorá posiela impulzy jazyku oveľa viac aktívnejšia ako u mužov.

#16 Žena spozoruje únik plynu oveľa rýchlejšie ako muž. Má totiž lepšie vyvinutý čuch.

pixabay.com

#17 Mužom stačia na dosiahnutie orgazmu len 4 minúty. Niekedy dokonca menej, zatiaľ čo ženy potrebujú na dosiahnutie vrcholu cca 10 až 20 minút.

#18 Ženy podľa štatistík plačú 30-60 krát do roka, zatiaľ čo muži len 5-15 krát.

#19 Kvôli hormónom estradiol a kortizol majú ženy viac „vyvinutú intuíciu“. Tieto hormóny u nich zvyšujú pocit úzkosti. Preto je žena schopná oveľa rýchlejšie vycítiť nebezpečenstvo.

#20 Približne 80% žien má jeden prsník menší ako druhý. Väčšinou je to ten ľavý.

Pozri aj: O tomto by mali vedieť všetky ženy! Toto je spôsob, akým si oddialite menštruáciu v prípade núdze

(Katka), ofigenno.com