Mamička zaspala pri dojčení svojho syna. Až keď sa zobudila, začala sa hrôzostrašná nočná mora

Hyriaková Kristína

Foto: flickr (Thomas Widmann)

Syndróm náhleho úmrtia dieťaťa je strašiakom každej mamičky, ktorá si o týchto situáciách prečíta. Hoci by sme urobili všetko preto, aby sme sa tomu vyhli, niekedy sa tomu nedá zabrániť. Bohužiaľ, zlomí to nejednu matku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď sa mamička z Chesterfiedu zobudila, nemohla veriť vlastným očiam. Podľa Derby Telegraph zaspala, keď v noci dojčila svojho syna. Keď sa prebudila v skorých ranných hodinách, zistila, že malý Arthur je bez známok života. Toto sa stalo v roku 2015 a až doteraz sa Laurie Woodruff obviňuje z jeho smrti.

Nedávno sme vám priniesli novinky z prostredia vedy, kedy sa odborníkom zrejme podarilo prísť na to, čo spôsobuje syndróm náhleho úmrtia dieťaťa. Viac si prečítate v našom článku.

Vyzýva ostatných rodičov

V súčasnosti je Laurie mama dvojročného Henryho a postupne sa vysporiadala so svojím zármutkom. Vyzýva ostatných rodičov, aby si dali pozor a nezaspali. „Bol to ten najstrašnejší deň a cítila som sa, ako keby som žila v nejakej krutej nočnej more. Nič z toho mi nedávalo zmysel a nezdalo sa mi to spravodlivé… Cesta sanitkou do nemocnice bola najhoršia skúsenosť, akú som vtedy zažila. Keď sme dorazili do detskej nemocnice v Sheffielde, bol vyhlásený za mŕtveho.“

Zúfalé dni

Pitva neskôr odhalila, že Arthur umrel na syndróm náhleho úmrtia dieťaťa, kedy dieťa bez zjavných príčin prestane dýchať. „Ďalšie dni boli temné a zúfalé. Smútok spôsobil, že sa mi diali čudné veci. Chodila som za Arthurom každý deň do márnice v detskej nemocnici pred jeho pohrebom. Rodinní príslušníci mi hovorili, aby som tam tak často nechodila, tak som mala dva dni prestávku od držania jeho studeného telíčka. Vedela som, že je preč, ale stále som musela byť blízko neho.“

Pomohla jej hlavne rodina

Laurie ďalej povedala, že Arthura miluje a nikdy na neho nezabudne. „Keď som ho prvýkrát videla usmievať sa, bola som ohromená radosťou a nemohla som tomu uveriť. Väčšinou som sa na neho len pozerala. Bola to láska na prvý pohľad.“ Laurie povedala, že sa so smrťou svojho syna nikdy nezmieri, ale pomaly zisťuje, že je možné ísť ďalej. Pomohli jej hlavne rodina a priatelia. Snaží sa teraz urobiť všetko preto, aby rodičov informovala o nebezpečnom syndróme a upozornila ich naň.

Naučila sa s tým žiť

Taktiež radí, aby si ľudia prečítali o syndróme náhleho úmrtia dieťaťa a urobili všetko, aby tomu zabránili. Podľa nej je dôležité byť opatrný, kým je dieťa veľmi malé a hlavne ho dávať spať do postieľky. Svoj smútok preniesla na papier a odvtedy vydala knihu. Teraz pracuje ako liečiteľka a zaoberá sa aj astrológiou, ktorá je fascinuje. Vedie vlastnú firmu Luna Attic.

Najnovšie články