Do médií poslali netradičné listy. Harry a Meghan urobili to, čo nikto predtým nedokázal

TASR
Harry a Meghan

Foto: archív TASR/AP

Princ Harry a jeho manželka Meghan v pondelok oznámili, že plánujú ukončiť spoluprácu s najväčšími britskými bulvárnymi denníkmi. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na britskú tlač.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dvojica zverejnila list, v ktorom obviňuje bulvárne denníky – vrátane najpopulárnejších novín The Sun a Daily Mail – z publikovania článkov, ktoré boli „skreslené, nepravdivé alebo bezdôvodne invektívne“.

Právnici zastupujúci Harryho a Meghan už v januári varovali britské médiá, aby neobťažovali pár po tom, ako oznámil, že sa osamostatní od kráľovskej rodiny. V januári totiž obaja prekvapili verejnosť správou, že sa už nebudú zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich oficiálneho postavenia a postupne chcú nadobudnúť finančnú nezávislosť.

Harry a Meghan
Foto: archív TASR/AP

Rozhodnutie o ukončení spolupráce sa týka 10 bulvárnych titulov a pridružených webových stránok, z ktorých čerpá informácie väčšina britskej verejnosti. Podľa novín The Guardian ide o bezprecedentný krok, ktorý do budúcna „ponecháva len veľmi malú šancu na prípadné uzmierenie.“

V spomínanom liste sa ďalej uvádza, že Harry aj Meghan „rešpektujú slobodu tlače, avšak odmietajú byť naďalej predmetom zavádzania a poloprávd senzáciechtivého priemyslu.“

Harry a Meghan
Foto: archív TASR/AP

Dvojica sa nedávno presťahovala do kalifornského Los Angeles, kde chce pracovať na svojej finančnej nezávislosti od kráľovskej rodiny. Ešte koncom februára sa Harry a Meghan vzdali plánov na využívanie značky SussexRoyal. Rozhodli sa tak vzhľadom na britské pravidlá týkajúce sa využívania slova „royal“ (kráľovský). Kráľovskú rodinu rozhodnutie Harryho a Meghan zasiahlo. Kráľovná Alžbeta II. vyhlásila, že by si želala, aby dvojica ostala plnohodnotnou súčasťou rodiny.