Rodina jeho úmrtie potvrdila len teraz. Vo veku 86 rokov zomrel obľúbený herec

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Vo veku 86 rokov zomrel herec Charles Kimbrough, nominovaný na cenu Tony a Emmy. Stvárnil elegantného moderátora spravodajstva po boku Candice Bergen v Murphy Brown. Zomrel už 11. januára vo veku 86 rokov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál NBC News, Charles hral novinára Jima Diala v desiatich sezónach situačného seriálu Murphy Brown v rokoch 1988 až 1998. Pričom v roku 1990 získal nomináciu na Emmy za herca vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli. V reboote v roku 2018 si túto rolu zopakoval v troch epizódach.

Smrť potvrdili až po mesiaci

O jeho smrti informoval ako prvý New York Times, pričom to potvrdil jeho syn a agenti. Podľa mnohých ľudí to bol talentovaný herec, na ktorého bola radosť pozerať na javisku, ale aj cez obrazovku. Podľa agentúry The Associated Press zomrel herec prirodzenou smrťou v nemocnici. Jeho manželka zomrela v roku 2016.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RIX (@rix702)

Po Charlesovi zostala sestra Linda, syn John a nevlastná dcéra Holly. Okrem toho má aj vnučku Cody. Charles strávil roky na divadelnej scéne v New Yorku. V roku 1971 bol nominovaný za cenu Tony za výkon na Broadwayi v muzikáli Company. Taktiež požičal svoj hlas niekoľkým kresleným postavičkám.