POZOR: Na naše územie mieria silné búrky. Takto to bude vyzerať na Slovensku

Hyriaková Kristína

Foto: TASR archív

Na Slovensku momentálne prevláda slnečné a teplé počasie, pričom teploty idú poriadne vysoko. Dnes bude príliv teplého vzduchu vrcholiť a teploty môžu vystúpiť až na 37 °C.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Imeteo, podobné počasie panuje aj v Európe. Začína sa však už ochladzovať a čoskoro to dorazí aj ku nám. Vo Francúzsku a v oblasti Beneluxu sa očakáva aj tvorba veľmi silných a intenzívnych búrok. Prvé sa už tvoria vo Francúzsku, ale aj v Dánsku či na Ukrajine. Na našom území však k výraznému zhoršeniu počasia nedôjde a aj naďalej nás čaká slnečné počasie.

Ako to bude vyzerať na Slovensku?

V Česku však už v dnes varujú pred silným vetrom a hrozia aj supercelárne búrky. Podobne je to aj v Rakúsku. Vlna búrok sa v sobotu ráno dostane k Slovensku a ďalší vývoj nie je jasný. Zdá sa, že hlavná vlna búrok by mala na slovenských hraniciach zanikať a hoci sa môžu vyskytnúť zrážky, tie najsilnejšie búrky by mali zaniknúť a počas soboty sa vytvárať hlavne nad Poľskom.

Vývoj počasia na našom území bude rôzny. Na severozápade bude oblačno a chladnejšie s teplotami do +25 °C, na juhovýchode zase horúco a slnečno.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články