Zuzana Čaputová sa ukázala, ako ste ju ešte nevideli: Prezidentka zverejnila fotku, ktorá vyvolala neuveriteľné reakcie

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Zuzana Čaputová má na sociálnych sieťach slušnú základňu fanúšikov, ktorí jej píšu pod príspevky milé komentáre. Teraz však zverejnila fotografiu, ktorou vyvolala úžasné reakcie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Na svojom Instagrame zverejnila krásne fotografiu v kroji, na ktorej je vysmiata a prirodzená. „Čistá radosť! Také bolo stretnutie s Pezinčankami a Pezinčanmi z folklórneho súboru Radosť. Bolo úžasné si len tak pre radosť zaspievať, zasmiať sa, porozprávať.

Aj vďaka krásnemu kroju, ktorý ste mi priniesli vyskúšať, som sa cítila ako jedna z vašich členiek. Ďakujem, že rozdávate energiu a dobrú náladu už 15 rokov nie len doma, ale robíte dobré meno Slovensku aj vo svete,“ napísala.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Už predtým zaujala v kroji

Rovnaký ošiaľ spôsobila aj pred rokom v septembri, kedy taktiež zverejnila fotografiu v kroji.
“Ručne ušiť kroj, to sú hodiny a hodiny roboty, pekne steh za stehom…“ povedala Danka Tropeková, autorka tejto krásnej vestičky, alebo brúcniku, ako ho v Oravskej Polhore nazývajú. Brúcnik je pre mňa nie len pekným darčekom, ktorým ma potešili Oravčania na mojej nedávnej pracovnej ceste, ale najmä zhmotnenou spomienkou na pracovitých a vytrvalých ľudí z tohto regiónu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Pani Danka sa k šitiu krojov dostala pred desiatimi rokmi úplnou náhodou, vďaka jej dcére, ktorá sa začala venovať folklóru. Keďže potrebovala vlastný kroj, rozhodla sa, že jej ho ušije sama. „Keď ho teraz po rokoch vidím, dobre sa na ňom zasmejem“, spomína. Dnes už vyšíva na kroje vlastné prvky a ornamenty a každý jeden kroj je jedinečný. S pani Dankou som sa pri odovzdávaní kroja nestretla, keďže bola na vopred plánovanej ceste v zahraničí. No sľúbila som fotku. Chcem sa takto poďakovať jej a každému, kto uchováva naš krásny slovenský folklór,“ napísala.

Najnovšie články