Zabudnite na 365 dní a 50 odtieňov sivej. Erotická novinka o vydatej žene, ktorá má aféru s mladším trhá rekordy

Lucia Mužlová

Foto: Netflix/Dark Desire

Ste pripravený na druhé kolo? Po mimoriadnom úspechu filmu 365 dní si môžete na Netflixe pozrieť ďalšiu erotickú novinku. Tentokrát vstúpi divák do života vydatej žene.

Článok pokračuje pod videom ↓

Erotické filmy majú najmä medzi ženami vždy úspech. Či už išlo o trilógiu 50 odtieňov sivej alebo najnovší poľský film 365 dní. Pokiaľ ide o tému sexu, práve v týchto prípadoch si filmy získali aj mnoho odporcov. Nie každému sa totiž páčilo stvárnenie mužských postáv, ktoré sa v dejovej linke často žien zmocňovali, ovládali ich a manipulovali. Napriek tomu trhali tieto filmy rekordy, čo sa týka návštevnosti v kinách aj sledovanosti na streamovacej službe. Ľudí zrejme tajomná erotika a pikantné scény lákajú.

Na Netflixe sa po úspechu 365 dní objavila ďalšia novinka s názvom Dark Desire. Tentokrát ide dokonca o mexickú produkciu, čo však divákom nijak obzvlášť nevadí. Ide o seriál, ktorý má 18 častí a je v originálnom španielskom jazyku.

Aféra s mladším mužom

Maite Perroni v úlohe Almy stvárnila úspešnú právničku a profesorku, ktorá má aféru s 23-ročným Dariom. Malo ísť len o malé pošmyknutie počas víkendu, kedy utešovala priateľku, ktorá si prechádza rozvodom. Domov sa Alma vracia k rodine s myšlienkou, že na dovolenkový flirt zabudne. To sa však mení v okamihu, ako sa dozvie, že Dario je jedným z nových študentov v jej triede.

Prvá séria končí dramaticky, preto sa fanúšikovia dožadujú pokračovania. Ako to s hlavnými postavami dopadne a existujú aj iné milostné pomery, o ktorých ešte nevieme? V príbehu sú zakomponované aj prvky trileru, keďže sa rieši aj smrť jednej z postáv. V 18 častiach sa dočkáte erotických scén aj zakázanej lásky. Uvidíte aj erotické sny hlavnej postavy, kde sa dej odohráva v sprche a rovnako aj vášnivé noci, ktoré Alma prežije s Dariom. Je len na vás, či sa postavíte na stranu Almy a jej mladšieho milenca alebo budete dúfať, že jej manželstvo s Leonardom bude fungovať ďalej. Fanúšikovia si ale skôr zamilovali dvojicu Alma/Dario.

Scény plné erotiky

Foto: Netflix/Dark Desire

Nie je prekvapením, že fanúšikovia prirovnávajú seriál práve k filmu 365 dní alebo k trilógii 50 odtieňov. V oboch nájdete scény obsahujúce prvky BDSM, voyerizmus, výstredné sexuálne scény a samozrejme, istú dávku kontroverzie, keďže práve toto je tematika, ktorá ľudí zaujíma.

Fanúšikovia sú ale tí, ktorí tieto filmy a najnovšie aj seriál Dark Desires ohodnotili veľmi vysoko. Kritici na druhej strane hovoria, že téma nebezpečného a toxického vzťahu medzi mužom a ženou, resp. medzi „únoscom a obeťou“ by mal byť vykreslený citlivejšie a s ohľadom na skutočné žijúce obete sexuálneho násilia.