50 odtieňov sivej je len slabý odvar. Film 365 dní je novinka plná erotiky, z ktorej šalejú všetky ženy

Kristína Hagarová

Foto: MovieStillsDB

Nie je to tak dávno, čo film 50 odtieňov sivej zažíval svoj najväčší ošiaľ. Filmy, ktoré sú vytvorené na základe rovnomerných kníh, sa stali populárne po celom svete, no našli si aj veľmi veľa odporcov.

Čo sa týka erotiky nabitých filmov, majú medzi sebou veľmi veľa odporcov a veľmi veľa priaznivcov, dalo by sa povedať, že neexistuje nič medzi. Napriek tomu, že nie sú až tak známe, existuje celkom dosť erotických filmov, ktoré u ľudí vyvolávajú rôzne názory.

Mnohí ľudia v takýchto prípadoch hľadajú kúsok erotiky a sexu, no nechcú nič zvrátené či niečo, čo by už hraničilo s pornom. Možno práve preto sa stal príbeh Anastasie Steel taký populárny, pretože to nebolo len o sexe, ale aj o láske a ďalších dejových zvratoch.

Poľský erotický film

Najnovšie sa na populárnej platforme Netflix objavil film z poľskej réžie s názvom 365 dní a mnohí ľudia tvrdia, že presne takto by mal vyzerať erotický film. Film, ktorý vznikol podľa románu Blanky Lipinskej bol podľa portálu Ladbible uvedený do kín vo februári a zdá sa, že je na vrchole rebríčkov. Príbeh je zameraný na mladú manažérku Lauru, o ktorú sa priateľ príliš nezaujíma. Na dovolenke na Sicílii sa však do nej zahľadí mladý mafián Massimo Torricelli, ktorý sa do nej zamiluje.

Foto: MovieStillsDB

Lepších 50 odtieňov sivej?

Lauru unesie a povie jej, že ju bude držať v luxusnej vile 365 dní, kým sa do neho nezamiluje. Asi vám je jasné, ako sa celý príbeh bude vyvíjať, avšak ak patríte medzi fanúšikov erotiky, jednoznačne to bude niečo pre vás. Je jasné, že to musíte brať s rezervou. V reálnom živote si asi nikto z nás nevie predstaviť, že by sa zamiloval do svojho únoscu, ktorý je okrem iného ešte aj nebezpečný gangster. Napriek tomu, že filmový fajnšmekri nad týmto filmom len krútia hlavou, nájde sa aj veľmi veľa ľudí, ktorým sa celkové spracovanie filmu páči.

Foto: MovieStillsDB

Kritika aj chvály

Porovnávajú to s filmom 50 odtieňov sivej, ale zároveň aj vyzdvihujú poľské spracovanie, ktoré je celkom vydarené. Na druhej strane si film získal množstvo kritikov aj preto, lebo ukazuje násilie či rôzne sexuálne úchylky. Niektorí dokonca tvrdia, že nie je reálne, aby herci nemali na pľaci reálne pohlavný styk, pretože to bolo všetko priam maximálne autentické.

Čo sa týka hereckých výkonov, názory sú opäť rozdielne. Anna Maria Sieklucka a Michele Morrone v hlavných úlohách nie sú až tak notoricky známymi hercami. Nájde sa niekoľko ľudí, ktorí tvrdia, že ich výkony boli slabé, na druhej strane sa však nájdu aj ďalší, ktorí si myslia, že to bolo veľmi verné podanie daných úloh.

Foto: MovieStillsDB

Dominantný bohatý muž

Na jednej strane však musíme povedať, že filmy s takýmto námetom len málokedy prídu s niečím úplne novým, čo by vyslovene prekvapilo. Vo všeobecnosti sa v takýchto príbehoch vždy objaví dominantný muž, ktorý je veľmi bohatý, má úspešnú kariéru a problémy s ovládaním. Žena býva zvyčajne tá utiahnutejšia a submisívna, avšak pri tomto mužovi sa mení na silnú a sebavedomú, ktorá si navyše chlapa dokáže obmotať okolo prsta. Len ťažko si vieme predstaviť nejaký veľký dejový zvrat.

Foto: MovieStillsDB

Vo filme 365 dní teda uvidíte všetko, čo by ste od takéhoto formátu čakali. Erotiku, krásnu prírodu, akciu, ale aj neuveriteľne atraktívnych ľudí. Ak patríte k fanúšikom podobných filmov, prídete si na svoje.