V mnohých regiónoch sa začínajú vypínať radiátory. V tomto meste sa tak skoro kúriť neprestane

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Vykurovacia sezóna sa už čoskoro končí a radiátory sa postupne začínajú vypínať v mnohých regiónoch. Týka sa to aj toho vášho?

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál TV Noviny, vykurovacia sezóna v energetickej kríze sa blíži ku koncu. Niekde sa vypnú radiátory skôr a inde si ľudia na ich vypnutie počkajú do mája. Slováci však dobrovoľne príliš nešetrili. Vykurovacia sezóna sa najprv končí na južnom Slovensku.

Vykurovacia sezóna sa končí

Vykurovanie sa skončí, keď teplota vzduchu presiahne 13 stupňov dna dni po sebe a meteorológovia už nepredpovedajú ochladenie. Rozdiel je však medzi najteplejšími a najchladnejšími regiónmi. Ich dĺžka je zvyčajne jeden týždeň.

Plyn sme neušetrili

Podľa hovorkyne MH Teplárenského holdingu Andrey Devánovej počas minuloročnej vykurovacej sezóny najprv ukončili kúrenie v Trnave, posledný bol Zvolen. Dlhšie sa ale kúri na severe Slovenska. Najchladnejšie sídlisko na Slovensku, Podbreziny v Liptovskom Mikuláši na úpätí Západných Tatier, bude kúriť ešte tri týždne.

Napriek energetickej kríze sme si teplo neodopreli. Menej plynu v Európe ušetrili Íri a Malťania. Podľa odborníkov sme ušetrili približne len 5 %.

Najnovšie články