23-ročný študent sa stal počas niekoľkých týždňov otcom aj starým otcom. Ako je to možné?

Lukáš Mužla

Keď majú deti vlastné deti, je to vždy veľmi ťažká situácia. Stáva sa to však vo všetkých kútoch Zeme úplne pravidelne. Tommy Connolly mal iba 23 rokov a študoval na univerzite, keď sa jeho život celkom zmenil. Takmer z dňa na deň sa stal otcom a následne starým otcom. Znie vám to úplne šialene? Áno, tak trošku šialené to je. Prečítajte si jeho príbeh.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tommy Connolly žil pokojným životom priemerného študenta univerzity. Jeho život sa však otočil nie o 180 stupňov, ale hneď o 540. Po mnohých rokoch sa totiž stretol so svojou sesternicou a okolnosti, ktoré sa vyskytli, viedli k tomu, že sa stal nielen otcom, ale hneď aj starým otcom.

facebook.com
facebook.com

Lisa bola Tommyho sesternica, ktorú mal v detstve veľmi rád. Naposledy sa spolu videli keď mala Lisa 10 rokov. Zrazu však pred ním stála 17-ročná dospievajúca dievčina s množstvom problémov, ktoré nemohla sama vyriešiť. Obeť násilia a drog, bez domova, navyše v 32. týždni tehotenstva…

mlada mama 4
facebook.com

Lisin „priateľ“ a otec dieťaťa, ktoré čakala, bol však vo väzení. Úrady boli pripravené dieťa okamžite po pôrode premiestniť do detského domova, keďže sa Lisa oň nemohla dostatočne postarať. Sama nebola ešte dospelá, navyše mala množstvo problémov, pre ktoré sociálka neváhala toto rozhodnutie učiniť. Keďže Lisu rodičia vyhodili z domu už veľmi dávno, ostala jej jediná možnosť, a to bratranec Tommy.

mlada mama 6
facebook.com

Tommy ani minútu neváhal a svoj život zmenil tak, ako by to dokázal len málokto. Lisu si oficiálnou cestou adoptoval ako svoju dcéru a poskytol jej domov a bezpečie, napriek tomu, že bola len o niekoľko rokov mladšia ako on. Lisu dostal z jej problémov a života na ulici. Lisa totiž s drogami začala akosi priskoro. V 11 bola závislá na metanfetamíne a v 13 ju rodičia vyhodili z domu. Odvtedy žila na ulici, až pokým v 16 rokoch neotehotnela. Keď si ju Tommy adoptoval, stal sa tak otcom, no a za pár týždňov, keď Lisa porodila, aj starým otcom.

mlada mama 7
facebook.com

Teraz žijú všetci traja pokope. Tommy pomáha Lise postaviť sa na nohy. Lisa pracuje, stará sa o syna a v budúcnosti túži navštevovať aj školu, keďže povinnú školskú dochádzku pomerne skoro prerušila. Tommy zachránil nielen ju, ale aj jej syna a za svoj čin, ktorým svoj život zmenil už navždy, si určite zaslúži nemalý obdiv.

mlada mama 5
facebook.com

zdroj: babskeveci.sk, allday.com

Najnovšie články