Už je na smiech. Manžel Kim Kardashian, Kanye West, opäť tvrdí, že kandiduje za prezidenta

SITA

Foto: TASR/AP

Novembrové voľby by mali byť podľa očakávania súbojom medzi republikánskym prezidentom Trumpom a demokratom Joeom Bidenom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Americký rapper Kanye West opäť tvrdí, že kandiduje za prezidenta, čo by ho teoreticky postavilo proti mužovi, ktorého údajne obdivuje, súčasnému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kanye West (@kanyew.est) on

Vyjadril sa tak prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde okrem iného napísal „Musíme uskutočniť americký sľub tým, že budeme veriť v Boha, zjednotíme svoje vízie a vybudujeme svoju budúcnosť“. Podporu mu vyjadrili jeho manželka Kim Kardashian West a podnikateľ Elon Musk.

Podľa BBC však nie je isté, či West skutočne kandiduje. Zatiaľ sa zrejme na Federálnej volebnej komisii (FEC) nezaregistroval do novembrových volieb. Najbližšie meno, ktoré našli v databáze FEC, je kandidát menom „Kanye Deez Nutz West“, ktorý sa zaregistroval v roku 2015 so Stranou zelených, svoju adresu uviedol ako „1977 Golddigger Avenue, Suite Yeezus“ a dosiaľ zjavne nenazbieral žiadne finančné prostriedky.

Nie je to prvý raz

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kanye West (@kanyew.est) on

Zároveň to tiež nie je prvý raz, čo 43-ročný West tvrdí, že sa uchádza o post v Bielom dome. Na udeľovaní 2015 MTV Video Music Awards oznámil, že v roku 2020 bude kandidovať za prezidenta, no vlani v novembri povedal, že sa to rozhodol odložiť a bude sa o prestížnu funkciu uchádzať až v roku 2024. Medzičasom tiež poznamenal, že zvažuje, že si pre kandidatúru zmení meno na „Christian Genius Billionaire Kanye West“.

V sobotnom tweete neuviedol, či by mal kandidovať za nejakú politickú stranu, no v každom prípade postaviť sa proti niektorej z veľkých strán len štyri mesiace pred voľbami sa podľa BBC zdá nemožné. Ak by sa mal na hlasovacom lístku objaviť ako nezávislý kandidát, musel by získať istý počet podpisov a tiež sa do istého termínu registrovať v štátoch. Tento termín už pritom v niektorých štátoch uplynul, no West by mohol mať podľa BBC technicky šancu stihnúť to v mnohých ďalších.

Novembrové voľby by mali byť podľa očakávania súbojom medzi republikánskym prezidentom Trumpom a demokratom Joeom Bidenom.