Meteorológovia zverejnili najnovšiu predpoveď na zimu 2022/2023: Podľa nich by sme sa mali pripraviť hlavne na túto vec

Kristína Hagarová

Foto: TASR Michal Svítok

December je pred dverami a s ním aj dlho očakávaná zima. Už od začiatku jesene meteorológovia prinášajú niekoľko predpovedí počasia na toto obdobie. Všetci sú však aj tak najviac zvedaví hlavne na to, či bude sneh.

Článok pokračuje pod videom ↓

Meteorológovia na portáli Severe Weather zverejnili ďalšiu predpoveď na zimu 2022/2023. Už predtým informovali o tom, ako zimu ovplyvní fenomén La Niña, ktorého správanie sa nedalo úplne predpovedať. Meteorológovia teraz podľa prúdenia vzduchu spresnili predpoveď aj pre Európu. Ako informuje portál TVNoviny, veľká zima, ktorú predpovedali približne pred mesiacom, sa strednej Európe vyhne.

Lyžiari sa nepotešia

Na väčšine Európy budú prevládať vyššie priemerné teploty a priemerné teploty očakávame skôr nad západnou a juhozápadnou časťou. Predpoveď však nepoteší milovníkov snehu a zimných športov. Európa bude prevažne bez zrážok, tie budú skôr v severnej Európe a v Stredomorí.

Snehu bude menej

Ako informuje portál Imeteo, očakáva sa, že v Európe budú nadpriemerné teploty. Avšak, podľa nich nad časťami západnej a časťami strednej Európy sa môžu vyskytnúť obdobia s väčším počtom studených frontov. Čo sa týka zrážok, zima bude suchá a nad Európou bude snehu menej. Vo vyšších polohách však môže byť viac.