Igor Matovič pripustil, že ak by bol na mieste Borisa Kollára, tak by odstúpil z funkcie

Lucia Mužlová , TASR

Foto: TASR - Jakub Kotian

Koaličné strany SaS a Za ľudí podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) v prípade odvolávania Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie predsedu parlamentu „stiahnu chvost“, ich súčasné postoje nazval „hrou na ľudí“. Uviedol to v relácii TV Markíza Na telo plus.

„Keď chceme, aby táto koalícia vydržala, Sme rodina musí zostať v koalícii,“ vyhlásil premiér. Je totiž presvedčený, že v prípade odvolania Kollára z funkcie by hnutie Sme rodina odišlo z vlády.

Reformu voľby šéfa polície by podľa premiéra mohli predstaviť na jeseň. Bývalý šéf tímu Gorila a súčasný štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Lukáš Kyselica by podľa neho nebol dobrou voľbou na pozíciu policajného prezidenta. Vylúčil aj bývalého šéfa polície Jaroslava Spišiaka. „Ja si myslím, že pán Spišiak už jednu šancu mal a stačilo,“ skonštatoval. Premiér tiež povedal, že za jeho vlády sa Slovensko nevráti k rovnej dani 19 percent.

Matovič by odstúpil

V prvom dieli relácie Na telo plus, ktorá sa vysiela online dostávajú priestor aj otázky od ľudí. Moderátor Michal Kovačič sa teda premiéra opýtal, že pokiaľ by bol na mieste Borisa Kollára, či by odstúpil z funkcie. „Ťažká odpoveď. Asi by som cítil krivdu, tak ako to vidí on, ale zrejme ja osobne by som odstúpil,“ odpovedal Igor Matovič.

Najnovšie články