Máte už vybraný adventný kalendár na tento rok? Nechajte sa inšpirovať našim výberom

Eva Farbiaková

metro.co.uk

Moja kamoška zbožňuje advent. Celý rok sa zvykne trápiť pre svoju postavu, drží overené diéty, ale akonáhle sa v kalendári objaví prvý decembrový deň, všetko je inak. Okrem toho, že si v aute nonstop púšťa vianočné pesničky (áno, aj Mariah Carey), každú sobotu pečie a zdobí medovníčky (aby ich nebolo náhodou málo), po večeroch balí nakúpené darčeky pre najbližších a slzí pri romantických vianočných filmoch s vareným vínom v rukách, zachováva si aj milú tradíciu z detstva – vždy ráno si otvorí okničko na čokoládovom adventnom kalendári.

Článok pokračuje pod videom ↓

A bez hanby či výčitky túto čokoládku zje. Priam si ju vychutná. Bolo obdobie, keď sa spolužiaci na strednej škole tomuto jej zvyku smiali, ale nedala si ho znechutiť ani vziať. Dodnes sa z kalendára teší. A vždy ho aj dostane, lebo ja, jej najlepšia kamoška, jej túto radosť neviem odoprieť.

adventny-kalendar_2
pixabay.com

Rok čo rok sa snažím nájsť taký, aký ešte nemala. Je pravda, že dnešní výrobcovia čokolád mi v tom celkom pomáhajú, každý rok sa predbiehajú s najoriginálnejším obalom, aby prilákali čo najviac rodičov a starých rodičov práve k ich tovaru. Sú to však väčšinou rozprávkové motívy, a priznajme si, to už pre tridsiatničky veľmi nie je. Čokoláda však áno. Vlastne akékoľvek sladkosti.

Tento rok som si chcela pomôcť internetom a objavila som iné, nie čokoládové, ale napriek tomu jedlé adventné kalendáre. Niektoré ma naozaj pobavili a oceňujem kreativitu výrobcov. Zopár z nich by som vám chcela predstaviť, možno aj odporučiť pre vašich známych.

Oškvarkový – áno, čítate dobre. Tento bol jeden z tých, ktoré ma naozaj pobavili. Výrobca v Anglicku si povedal, že bravčové výrobky sú to, čo nesmie na Vianoce chýbať a pre všetkých mäsových maškrtníkov pripravil adventný kalendár z rôzne ochutených oškvarkov.

kalendar1
discounttoystore.co.uk

Psie maškrty – tento som síce ako jednu z možností pre kamošku vylúčila, ale je to tiež milý nápad. Existuje veľa ľudí, ktorí majú svojich psíkov za súčasť rodiny a každý rodinný príslušník by si mal advent užiť naplno. Tak sa zrodil aj tento adventný kalendár plný psích maškŕt. Určite je na zahryznutie.

kalendar2
flickr.com

Perníkový – tak tento som hneď zaradila do užšieho výberu. Je milý, voňavý, tradičný a pre advent perfektný. Tieto medovníčky vás môžu aj inšpirovať pri zdobení tých, ktoré si samé upečiete. A určite vás zachránia, keď si zabudnete vziať do práce olovrant.

adventny-kalendar_3
pixabay.com

Čajový – ak ste zaľúbené do čaju, tento je pre vás ako stvorený. Ja som. Takže kamoška v tejto chvíli ide bokom, jeden adventný kalendár si predsa zaslúžim aj ja. Každé vrecúško je ručne vyrobené, nájdete v ňom bio zelený čaj s vanilkou, kvalitný oolong alebo čierny s orieškovou arómou.

kalendar3
dailymail.co.uk

Whisky – hmmm, tak tento je pre ozajstných labužníkov, extra trieda pre náročného chlapa. Alebo aj ženu, nikoho nechcem uraziť. Ide o špeciality, výber z najlepšej škótskej whisky. Prislúcha k tomu, samozrejme, aj špeciálna cena. Ak sa preň rozhodnete, treba hlboko, veľmi hlboko siahnuť do peňaženky.

kalendar4
uncrate.com

S koláčikmi šťastia – tento druh u nás na Slovensku asi veľkú popularitu nebude mať. Nápad je to však pekný. Nájsť si každý deň pozitívnu myšlienku, ktorá nás naladí, posunie vpred, dotvorí čaro adventu. Prečo nie?

kalendar5
etsy.com

So želé cukríkmi – nie všetci majú radi čokoládu. Ale radi maškrtia. Pre tých je tu kalendár so želé cukríkmi. Každý deň objavíte novú príchuť, niekedy ozaj nevšednú (maslový popkorn, ananás). A ten štedrovečerný je veľkým tajomstvom…

kalendar6
pysselskapande

8. Pelendrekový – tak tento ľudia buď nenávidia alebo milujú. Myslím, že sa hodí skôr pre pánov, tí sú na nevšedné chute odborníci. Že vraj sa s pelendrekom cítia sexi. Za vyskúšanie to stojí…

adventny-kalendar_4
pixabay.com

Tak čo na poviete? Vybrali Ste si alebo zostanete verní klasike?

Ja som nakoniec kúpila tri – perníkový kamarátke, čajový pre mňa a pelendrekový švagrovi. Chutný a voňavý advent prajem!

zdroj: babskeveci.sk (Zoja), metro.co.uk

 

Najnovšie články