Posledný záber Olivie Newton-John vás nenechá chladným: Usmievala sa, aj keď to bolo zlé

Kristína Hagarová , TASR

Foto: profimedia

Na pamiatku Olivie Newton-John jej rodina požiadala fanúšikov, aby prispeli na jej charitu namiesto toho, aby kupovali kvety. Zároveň mnohí až teraz zachytili jej poslednú fotografiu, na ktorej je so širokým úsmevom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Daily Mail, 73-ročná speváčka a herečka je obklopená slnečnicami so žiarivým úsmevom na tvári. Olivia Newton-John, ktorej hviezda vystrelila hlavne po účinkovaní vo filme Pomáda v úlohe Sandy, zomrela v pondelok po boji s rakovinou. Jej manžel prezradil, že jej želanie bolo, aby ľudia poskytli dary Fondu Olivie Newton-John Foundation Fund namiesto kvetov. Nadácia financuje výskum a liečbu rakoviny.

Posledná fotografia

Na svojom Instagrame väčšinou zverejňovala flashbacky zo svojej kariéry, avšak v apríli zdieľala vzácnu a aktuálnu fotografiu seba samej, ktorá je považovaná za jej poslednú. Je na nej v záhrade obklopená slnečnicami a usmieva sa od ucha k uchu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olivia Newton-John (@therealonj)

Olivia Newton-John sa narodila v septembri 1948 v meste Cambridge v Británii, no už ako päťročná sa s rodičmi presťahovala do austrálskeho Melbourne. Už ako 14-ročná tam založila so spolužiačkami skupinu Sol Four, ktorá sa orientovala na country hudbu. Komerčne sa neskôr preslávila ako speváčka práve tohto žánru, pričom za svoju hudobnú kariéru predala milióny albumov a získala aj dovedna štyri ocenenia Grammy.

Preslávila sa Pomádou

Celosvetovo ju však podľa BBC preslávila práve úloha Sandy v zmienenom muzikálovom filme Pomáda (Grace) z roku 1978. Veľkým hitom z tohto filmu bol jej duet s Johnom Travoltom You’re The One That I Want, ktorý svojho času kraľoval v hudobných rebríčkoch v Spojených štátoch aj v Anglicku. Hitmi z filmu boli aj piesne Hopelessly Devoted To You či Summer Nights.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olivia Newton-John (@therealonj)

Úspešná bola Olivia Newton-John aj v 80. rokoch minulého storočia, v roku 1983 hrala vo filme Two Of A Kind. Od roku 1979 je nositeľkou Radu Britského impéria. V roku 1981 jej venovali aj hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Jej prvým manželom bol tanečník Matt Lattanzi, s ktorým sa zoznámila v roku 1980 pri nakrúcaní filmu Xanadu. V januári 1986 sa im narodila dcéra Chloe. Jej druhým manželom bol Austrálčan, podnikateľ John Easterling, ktorého si vzala v júni 2008.

Bojovala s rakovinou

Rakovinu prsníka herečke prvýkrát diagnostikovali v roku 1992. Počas liečby sa stala aj podporovateľkou včasných mamografických vyšetrení a na výskum tejto choroby vyzbierala prostredníctvom svojej nadácie milióny dolárov. Ochorenie sa jej vrátilo v roku 2013 a napokon aj v roku 2018.