14 dôvodov, prečo nie je jednoduché byť v súčasnosti titulovaná v kráľovskej rodine ako vojvodkyňa Kate. Číslo 5 ma šokovalo najviac!

Monizz

Aj vy ste kedysi snívali o tom, že budete princezná? Nuž, asi je len málo dievčat a žien, ktoré si takéto rozprávky v mladosti nepredstavovali. Novodobé princezné však majú od tých rozprávkových na míle ďaleko. Toto je 14 dôvodov, prečo to má napríklad taká vojvodkyňa Catherine naozaj ťažké.

Článok pokračuje pod videom ↓

Žiadne podpisy

Ako princezná sa s fanúšikmi síce môže fotografovať, no nesmie im rozdávať autogramy. Podpisovať sa môže iba na úradných dokumentoch. Je to nariadenie kráľovnej Alžbety II. vychádzajúce z jej strachu, že by niekto mohol podpisy sfalšovať a použiť na účely proti kráľovskej rodine.

Aktívna práca

Zdá sa to priam nemožné, no taká Kate musí byť stále na nohách. Mnohí ju kritizujú, že sa na viacerých akciách nezúčastňuje, a to nielen teraz, keď je tehotná. Dali jej tak prezývku „lenivá Kate“. Je to preto, že si vraj nevie zvyknúť na prácu v teréne a stále spomína na prácu v kancelárii u svojich rodičov, ktorí vlastnia spoločnosť na organizáciu osláv a catering. Nuž, faktom je, že behanie po rôznych akciách by asi po čase unavilo aj tú najaktívnejšiu princeznú. Nohy si Kate rozhodne vyložiť nemôže.

Nemôže mušle ani ustrice

Princezné by nemali jesť mušle ani ustrice. Zákaz platí z jednoduchého dôvodu – ak sú zlé spracované alebo boli zle skladované, môžu byť pre členov rodiny toxické a okrem toho môžu spôsobovať alergie. To neplatí len pre princezné, ale aj pre všetkých členov kráľovskej rodiny.

Nevýrazná manikúra

Žiadne červené nechty! Či už sa Kate telové odtiene nechtov páčia alebo nie, musí ich nosiť. Na jej nechtoch sa nesmie objaviť výrazná farba, už tobôž nie krikľavá. Používať môže len dva odtiene – mäkký ružový a nude. Univerzálna a povolená je ešte klasická francúzska manikúra.

Sociálne siete sú zakázané

Okrem oficiálnych účtov, ktoré má kráľovská rodina na sociálnych sieťach a sú spravované zamestnancami na to určenými, nesmie mať žiaden člen účet na faacebooku, instagrame ani na nijakom inom portáli.

Bozky na verejnosti

Kráľovná Alžbeta ešte stále považuje za nemiestne a neprijateľné, keď si členovia jej rodiny na verejnosti prejavujú nežnosti. Do toho spadá objímanie, bozkávanie, ale aj hádky a verejné prejavy nevôle. A tak sa Kate a William musia vždy tváriť ako milujúci manželia, no nikdy sa nepobozkajú, nechytia za ruky a ani na seba škaredo nepozrú.

Nakupovať len v sprievode

Ako každá žena, ja vojvodkyňa Catherine rada nakupuje. Nanešťastie, nesmie tak robiť sama. Nakupovať môže ísť vždy len v spoločnosti osobných strážcov. Existuje nepodložená informácia o tom, že nákupy má povolené dokonca len priamo v Londýne. Vraj len tu jej poradia dobre. Presne podľa anglického vkusu!

Obmedzené kožušiny

Vojvodkyňa v minulosti rada nosila kožušiny. Dnes si také niečo nemôže dovoliť. Zviera zabité na kožušinu je v kráľovskej rodine nedovolené. Ak má na sebe Kate kožušinu, môžete si byť istí, že je zo zvieraťa, ktoré uhynulo prirodzene bez „pomoci“ človeka.

Nesmie hlasovať

Podobne ako ostatní členovia rodiny, ani Kate nesmie hlasovať, voliť, či inak vyjadrovať svoj názor na politické dianie v krajine. Všetci monarchovia sú zaviazaní dodržiavaním neutrality a tak si vlastnú povesť nikdy nepoškodia politickými záležitosťami.

Ovplyvnený štýl

Je to, čo Kate nosí, naozaj to, čo by aj nosiť chcela? V minulosti sa jej štýl obliekania razantne zmenil. Kedysi mala rada chytľavé, odvážne a mladistvé kúsky. Dnes  sa musí obliekať striedmo, elegantne a žiadnu extravaganciu si dovoliť nemôže.

View this post on Instagram

A couple of months before the 2011 royal wedding, Kate was spotted having lunch at a London restaurant with Camilla, Pippa and Camilla's daughter Laura. The four ladies had gathered at Koffmann's, a restaurant at the Berkeley Hotel in London, to talk over the upcoming wedding details. A lady sitting at a nearby table revealed that the ladies clearly hadn't asked to sit at an out-of-the-way table and made no attempt to lower their voices. She said, "All four women were talking away like mad and none of the waiters could get a word in edgeways to serve their lunch." "There was one moment which was clearly meant to be amusing when Kate said, 'What happens if William doesn’t turn up?'" "I did hear talk of trumpets and someone said, 'We can't have trumpets, the ceiling is too high'," which may have been a reference to Westminster Abbey. "They followed that with talk of menus. I heard chipolatas, sausages on sticks and mini pizzas, but I don't know whether it was ironic or not." It was certainly a surprise to see the four of them at such a public and popular location to discuss the details of a wedding that was shrouded in secrecy up until the big day. Camilla's daughter Laura Lopes was also there, as her daughter Eliza was to be one of Kate's flower girls. Both Kate and Camilla's protection officers sat at an adjacent table to them. Kate wore a Diane von Furstenberg dress, a Whistles jacket, Russell & Bromley boots and carried a Mulberry clutch with a Smythson notebook.

A post shared by HRH The Duchess of Cambridge (@katemidleton) on

Zakázané monopoly

Poznáte hru monopoly? Rodinnú spoločenskú hru, pri ktorej sa snažíte nakúpiť čo najviac fabrík, aby ste si nahonobili peniaze. Nuž za múrmi kráľovského paláca je táto hra prísne zakázaná. Kráľovná predpokladá, že ide o bezvýznamnú a škodlivú hru.

Lietať len osamote

Ešte v minulom storočí sa v kráľovskej rodine zaviedlo pravidlo, že jej členovia sa pri leteckej preprave musia rozdeliť. Išlo o jednoduchú poistku, ako si zabezpečiť, že v prípade havárie nezomrú všetci monarchovia spoločne, ale vždy aspoň niekto ostane. Toto pravidlo sa v súčasnosti už celkom často porušuje.

Zvláštne stolovanie

Pri jedle dostane každý určené svoje miesto. Pri stole teda možno Kate vôbec nemusí sedieť pri svojom manželovi. Takisto, ak prestane jesť kráľovná a zloží vidličku, jesť musia prestať aj ostatní stolovníci. Povinnosti nepustia. Ste ešte hladný? Váš problém.

Povinnosť skrášľovať sa

Aby vyzerali princezné vždy tip-top, musia povinne navštevovať salón krásy. A to až trikrát do týždňa! Prirodzene, o krásu vojvodkyne sa starajú súkromné kozmetičky a kaderníčky v súkromí jej domu, no nič to nemení na tom, že na verejnosti sa nikdy nesmie ukázať neupravená.

Pozri aj: 25+ jedinečných vianočných ozdôb, ktoré si môžete doma vyrobiť aj vy! Jediné, čo budete potrebovať sú šišky

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru