Nenechajte sa oklamať počas Black Friday! Tieto 4 tipy vám pomôžu vyhnúť sa zavádzajúcim zľavám

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Na Slovensku fungujú zľavy v prípade Black Friday inak ako v zahraničí. Kým v Amerike sú zľavy počas tohto dňa extrémne, u nás sa to skôr kumuluje v prípade niekoľkých dní a zľavy nie sú až také radikálne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na nákupoch počas tohto dňa môžete poriadne ušetriť, môžete sa však nechať aj poriadne oklamať, ak nebudete obozretným. Portál Guardian zverejnil niekoľko tipov, ktoré by mohli ľuďom pomôcť v tom, aby neprišli počas tohto dňa o peniaze. Dôležité však je si uvedomiť, že Black Friday vo všeobecnosti nebýva tým najlepším časom na to, aby ste nakupovali. Podľa informácií z roku 2019, je len 1 % tovaru skutočne dostupné za nižšiu cenu, keď si porovnáme cenu 6 mesiacov predtým a potom.

Foto: unsplash

Skontrolujte si cenu

Pokiaľ máte vyhliadnutý jeden konkrétny produkt, jeho cenu máte zvyčajne veľmi dobre odsledovanú. Pri iných produktoch je dobré si cenu radšej skontrolovať. Tak najlepšie zistíte, či to nie je len marketingový ťah. Predajcovia totižto niekedy zvyknú pred týmto obdobím ceny zvýšiť, aby to vyzeralo, že v daný čas zase cenu poriadne znížia. V skutočnosti vás to však vyjde presne takisto, ako by ste daný tovar kúpili aj bežne.

Pozor na marketingové triky

Predajcovia majú množstvo spôsobov a trikov, ako ľudí prinútiť utrácať v zhone. V prvom rade však u vás vyvolajú pocit nevyhnutnosti a v druhom rade nedostatku. Sú to všetky klasické slogany, ktoré určite poznáme. Známy je napríklad slovný zvrat „posledných 10 kusov“, „ponáhľajte sa, zásoby sa míňajú“ a podobne. Čo sa týka internetového predaja, dobrý ťah je informácia o tom, koľko ľudí si v danej chvíli produkt prezerá spolu s vami.

Foto: unsplash

Majte zoznam

Potrebujete nové oblečenie alebo chcete niečo kúpiť ako darček? Napíšte si to. Keď budete mať presný prehľad o tom, čo si chcete kúpiť a čo potrebujete, neskĺznete do kúpenia niečoho, čo vlastne vôbec nepotrebujete. Tiež je dobré dodržiavať rozpočet, ktorý si stavíte a nepresiahnuť ho.

Potrebujete to?

Nekupujte niečo len preto, lebo je to lacné. Takto dokážete oklamať sami seba, pretože máte pocit, že keď je to lacné, mali by ste si to kúpiť. Pravda je však niekde úplne inde a dokážete sa takto poriadne napáliť a minúť množstvo peňazí. Ak si niečo nemôžete dovoliť a vlastne to naozaj ani nechcete, sú to len zbytočne vyhodené peniaze.

Samozrejme, Black Friday môže byť dobrým spôsobom, ako za výhodnú cenu nakúpiť vianočné darčeky. Určite by ste si však mali dať pozor na to, aby ste neminuli viac, než je vhodné.

Najnovšie články