Pápež František dostal neočakávaný darček! Namiesto toho, aby si ho nechal, sa však rozhodol urobiť toto a šokoval celý svet

Monizz

Pápež František je svojimi výstrelkami známy. To, čo však urobil naposledy, sa stalo hitom a získal si tak ešte väčšiu priazeň nielen u veriacich, ale aj neveriacich a vôbec u všetkých predstaviteľov rôznych náboženstiev.

View this post on Instagram

#GeneralAudience, #tb

A post shared by Pope Francis (@franciscus) on

Vtipkár František sa rozhodol pre husársky kúsok a tak trochu vybrabral s automobilkou Lamborghini. Tá sa rozhodla pápežovi darovať športové auto. Biely tátoš zdobia dva žlté pruhy, teda farby symbolizujúce vatikánsku vlajku. Svätý otec darček vďačne prijal a na dôvažok ho vlastnoručne podpísal. Potom oznámil, že v máji budúceho roku bude auto vydražené a výťažok pôjde do pápežského fondu a kompletne sa použije na charitatívne účely.

View this post on Instagram

#peace, #paz, #pace, #paix, #Frieden

A post shared by Pope Francis (@franciscus) on

Šokovaný svet

Nuž, len ťažko mohla automobilka očakávať, že pápež, ktorý ešte donedávna jazdil metrom, by prijal takýto luxusný darček bez praktického využitia. Svätý otec František, vlastným menom Jorge Mario Bergoglio, sa vo svete preslávil práve svoju skromnosť, jednoduchosť a úprimnú ochotu pomáhať najbiednejším ľuďom. Pápež sa deň čo deň snaží byť stále bližšie k bežným smrteľníkom, nepotrebuje luxusnú limuzínu. Považuje však za správne, že tento športiačik môže niekomu zachrániť život.

Pápež František je známy aj inými prejavmi nevôle voči luxusnému spôsobu života. Rád sa vozí s kardinálmi autobusom namiesto toho, aby chodil v súkromnej limuzíne. Uprednostnil jednoduché topánky pred červenými pápežskými črievicami a namiesto vlastného Pápežského paláca uprednostnil jednoduchú rezidenciu sv. Marty, ktorá predstavuje akýsi hotel pre biskupov vo Vatikáne.

Ľudia z jeho blízkeho okolia tvrdia, že je mimoriadne skromný, konzervatívny a zároveň spravodlivý. V Argentíne, jeho predošlom pôsobisku, žil v malom bytíku, vozil sa mestskou hromadnou dopravou napriek tomu, že mohol mať služobného šoféra a kuchára, jedlá si doma varil sám. Dnes nepoužíva ani len súkromné lietadlo a snaží sa cestovať pravidelnými linkami, navštevuje chorých v nemocničných izbách a objíma ich.

Takéhoto pápeža svet potreboval. Jednoduchého a pritom veľkého človeka, ktorý svojim životom a skutkami ukazuje všetkým naokolo, ako sa dá pomáhať aj tam, kde to naoko nie je možné, ako sa dá nastoliť mier aj tam, kde predtým panovali nesváry a ako veľmi je potrebné chápať veci a ľudí zo všetkých uhlov pohľadu. Byť tolerantný a prísny zároveň, no nielen k sebe, ale najmä voči druhým. Čo hovoríte na najnovší krok pápeža Františka v súvislosti s luxusným autom? Dajte nám vedieť v komentároch!

View this post on Instagram

#SpecialOlympics

A post shared by Pope Francis (@franciscus) on

Pozri aj: Vojvodkyňa Kate odhalila verejnosti tajomstvo, ktoré ste doteraz o princovi Williamovi nevedeli! Týmto „trpí“ takmer každý jeden muž

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať