Kráľovná Alžbeta reagovala na narodenie dcérky Harryho a Meghan. Ľudia však spustili vlnu kritiky, aká sa len tak nevidí

TASR , Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Britská kráľovná Alžbeta II. a jej rodina „majú veľkú radosť“ z narodenia dcéry princa Harryho a jeho americkej manželky Meghan Markleovej. Oznámil to v nedeľu Buckinghamský palác.

„Kráľovná, princ z Walesu (Charles) a vojvodkyňa z Cornwallu (Camilla), ako aj vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea (William a Catherine) boli informovaní a majú veľkú radosť zo správy o narodení dcéry vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu,“ uviedla hovorkyňa paláca, ktorú citovala tlačová agentúra AFP.

Pocta kráľovnej Alžbete a princeznej Diane

Krátko po oznámení radostnej noviny začali prichádzať blahoželania z celého sveta vrátane britského premiéra Borisa Johnsona. Dieťa, ktoré sa narodilo v piatok v americkom štáte Kalifornia, dostalo meno Lilibet Diana Mountbattenová-Windsorová. Pár žije neďaleko Los Angeles; začiatkom minulého roka sa rozhodol ukončiť svoje kráľovské povinnosti. Dievčatko zaujíma v nástupníckej línni na britský trón ôsme miesto.

Foto: TASR/AP

„Lili je pomenovaná po svojej prastarej matke, Jej Veličenstve kráľovnej, ktorej rodinná prezývka je Lilibet. Jej stredné meno Diana sme zvolili na počesť jej milovanej starej matky, princeznej z Walesu,“ uvádza sa vo vyhlásení Harryho (36) a Meghan (39). Diana bola matka princa Harryho a princa Williama, ktorá tragicky zahynula v roku 1997 pri autohavárii v Paríži. „Ďakujeme za vašu pretrvávajúcu priazeň a podporu počas tohto veľmi výnimočného obdobia pre našu rodinu,“ dodal pár vo vyhlásení. Ich prvý potomok, syn Archie Harrison, sa narodil v roku 2019.

Fanúšikovia reagovali zvláštne

Napriek tomu, že toto sú pre kráľovskú rodinu šťastné dni, ľudia si opäť našli zámienku na to, aby na princa Harryho a Meghan Markle zaútočili. Podľa niektorých komentárov na sociálnych sieťach sa zdá, že mnohí ľudia si myslia, že meno dcérky je skôr výsmech ako pocta. Mnohí tvrdia, že je ironické pomenovať dcérku po kráľovnej po všetkých útokoch, ktoré za posledný mesiac prebehli. Ironicky tiež poznamenali, že sa mohla volať skôr Oprah alebo, že to urobili len pre pár minút slávy. Čo si myslíte vy?

4
Komentovať