O túto vianočnú tradíciu deti úplne neprídu. Spoločnosť prišla s geniálnym riešením

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Globálna pandémia zasahuje všetkých, dokonca aj Ježiška a Santa Clausa. Samozrejme, mnohé deti, ktoré ešte stále veria, že darčeky nenosia rodičia, sa možno pýtajú, ako to bude tento rok s Vianocami.

Kým na Slovensku nosí darčeky pod stromček Ježiško, ktorý predstavuje akúsi tajomnú bytosť, ktorú nikto nevidí, keď dáva pod stromček darčeky, v USA a v mnohých ďalších krajinách je predstava Santa Clausa trochu reálnejšia a hmatateľnejšia. Ako však uvádza portál Unilad, Santa očividne pozná moderné technológie. A keď sa s poslušnými deťmi nemôže strestnúť osobne, navštívi ich prostredníctvom videohovoru.

Foto: unsplash

Porušenie vianočnej tradície

V posledných dňoch spoločnosti Harrods a Fortnum and Mason v Londýne oznámili, že tento rok neplánujú vo svojich obchodných domoch návštevu Santa Clausa, samozrejme, hlavne kvôli pandémii koronavírusu. Toto zrušenie vianočnej tradície môže byť pre niektorých ľudí sklamaním, zdá sa však, že technológia bude schopná poskytnúť deťom aspoň nejakú alternatívu.

Moderné technológie

Santa Claus bude k dispozícii na rozhovor prostredníctvom serverov, ako je napríklad Santa’s Calling You. Tiež sa môžu deti porozprávať s pani Clausovou a škriatkami. James Bartlett, ktorý sa na toto podujal, vysvetlil pre BBC News dôvod, ktorý ho k tomu viedol. „Ľudia nie sú optimistickí v súvislosti s obmedzeniami, ktoré by sa mali končiť 2. decembra.“ Chce takýmto spôsobom zachovať radosť, ktorú ľudia potrebujú a ktorými vianočné sviatky ovplývajú.

Foto: unsplash

Osobný kontakt vám, samozrejme, nenahradí nič, no stále je lepšie hľadať alternatívu, ako prepadnúť stresu a depresii. Takto si môžu deti zachovať kúzlo Vianoc. čo pre vaše deti plánujete tento rok vy?

Najnovšie články