Toto je skutočný dôvod, prečo sú vzťahy medzi Williamom a Harrym také napäté. Meghan za tým však nie je

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Princ William a princ Harry sa zdali byť nerozlučnou dvojicou, kým medzi nich v roku 2016 nevstúpila Meghan Markle. Práve ona je považovaná za povestný klin do rakvy ich vzťahu, no podľa nových informácií boli medzi nimi spory dávno predtým.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje NYPost, ich problém siaha oveľa ďalej a dôvodom ich konfliktu bol odlišný prístup k charitatívnej práci. Ostrý článok zverejnil prednedávnom denník The Times, ktorý cituje niekoľko zdrojov z paláca, podľa ktorých sa súrodenci hádali o ten najlepší spôsob, ako riešiť ochranu africkej divočiny a zvierat v nej.

Foto: profimedia

Konflikt nastal kvôli charite

„Obaja sú veľmi zanietení pre záchranu chránených druhov, avšak nie vždy zdieľali rovnaký názor na to, ako riadiť projekty v Afrike. William je presvedčený, že by sa mali zamerať na schémy vedené komunitou, kde sa miestni ľudia cítia oprávnení chrániť krajinu. Harry zase cíti, že to chce praktickejší prístup a že sa musí zabezpečiť, aby boli biotopy voľne žijúcich živočíchov chránené a urobiť všetko pre to, aby sa zmeny rýchlo prijali,“ povedal zdroj.

Zaujímali sa o rovnaké veci

Harry už vo svojej knihe Spare naznačil, že Williama hnevá záujem jeho brata o rovnakú oblasť, o ktorú ide aj jemu. Harry je prezidentom neziskovej organizácie African Parks od roku 2017. Organizácia sa však nedávno dostali na titulky novín po obvineniach, ktoré tvrdia, že rangeri v afrických parkoch bili a znásilňovali domorodých obyvateľov. Objavili sa výzvy, aby Harry z tejto organizácie odišiel.

Podľa zdrojov vojvoda zo Sussexu okamžite zareagoval, keď sa o obvineniach dozvedel. Hneď ich predostrel generálnemu riaditeľovi a predsedovi predstavenstva s tým, že práve oni podstúpia ďalšie kroky. Organizácia tiež informovala, že vedie politiku nulovej tolerancie pre akúkoľvek formu zneužívania.

Najnovšie články