Príbeh čašníka, ktorý odmietol obslúžiť ženu bez rúška má pokračovanie. Toto nikto nečakal

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Amber Lynn Gilles)

Pred niekoľkými týždňami sa na internete stala virálnou fotografia, ktorou chcela žena zahanbiť baristu za to, že trval na tom, aby mala rúško. Ľudia sa za neho postavili a pomocou stránky Go Fund Me mu vyzbierali neuveriteľnú sumu peňazí.

Ako uvádza portál Insider, ľudia mu vyzbierali 105 000 dolárov, čo je približne 92 000 eur. Najnovšie však žena tvrdí, že chce polovicu zo sumy, ktorú mu ľudia vyzbierali. 22. júna Amber Gilles zverejnila na svojom Facebooku fotografiu Lenina Gutierreza. „Zoznámte sa s Leninom zo Starbucks, ktorý ma odmietol obslúžiť, lebo nemám rúško,“ napísala.

Ľudia začali kritizovať ju

Všetko sa však otočilo a mnohí ľudia začali kritizovať Amber. Stránku GoFundMe pre Lenina založil Matt Cowan z Orange County v Kalifornii, aby pre neho získal nejaké peniaze a pred viac ako týždňom zbierku ukončil so sumou viac ako 105 450 dolárov. Amber však informovala, že chce polovicu peňazí, ktoré barista získal.

Tvrdí, že je diskriminovaná

„Bola som diskriminovaná… Som chorá,“ povedala. Ako ďalej povedala, z dôvodu, že právnici sú veľmi drahí, založila svoj vlastný profil na Go Fund Me, aby získala peniaze na ich zaplatenie. V podnikoch v San Diegu sú povinné rúška, pokiaľ ale ide o zdravotné dôvody, existujú aj výnimky.

Chce polovicu peňazí

Amber mala poskytnúť dva dokumenty, o ktorých uviedla, že sú dostatočným dôvodom na to, aby nenosila rúško. V roku 2015 mala cystu na vaječníku a chiropraktik taktiež napísal, že má problémy s dýchaním, ktoré jej nedovoľujú nosiť rúško alebo si akýmkoľvek spôsobom zakrývať tvár. Na otázku, prečo jej poznámku o dýchaní napísal chiropraktik a nie odborný lekár povedala, že sa predsa venujú neivazívnej zdravotnej starostlivosti a liečbe a tiež sú to skutoční doktori.

Samotný chiropraktik sa odmietol vyjadriť. Lenin už dostal peniaze z kampane a vo videu uverejnenom na stránke zbierky povedal, že chce využiť hotovosť na štúdium a splniť si svoj sen stať sa tanečníkom. Tiež povedal, že chce časť peňazí venovať charite.

Najnovšie články