Google možno aj vás potichu odpočúva. Tu si môžete nájsť svoje záznamy

Lucia Mužlová

V dnešnej dobe, keď sme monitorovaní takmer na každom rohu bezpečnostnou kamerou, je potreba chrániť si svoje súkromie o to väčšia. Často však ani nevieme, kde všade a čím sme sledovaní a čo všetko sleduje našu aktivitu. Vedeli ste, že dokonca aj Google vás môže nielen sledovať, ale aj odpočúvať a tieto záznamy sú uložené na internete? Ako sa k ním dostať?

Google zaznamenáva všetky vaše hlasové požiadavky a môže ich ukladať aj niekoľko rokov. Samozrejme, nerobí to tajne, na toto zaznamenávanie ste museli dať povolenie a súhlasiť so zmluvnými podmienkami.

Ak používate hlasové vyhľadávanie, tak Google má umožnený prístup k vášmu mikrofónu.

infosecx

Všetky vaše údaje – všetko čo hľadáte, čo hovoríte, a tiež, ako trávite voľný čas na webe, to všetko Google uschováva. Dôvod prečo to robí je samozrejme optimalizácia a správne zacielenie reklamy šitej priamo na vašu mieru. Aj keď to znie celkom neškodne, nie každý chce, aby sa bola jeho aktivita takto podrobne monitorovaná a sledovaná.

Na tomto odkaze nájdete všetky informácie, ktoré mikrofón vášho mobilného telefónu zaznamenal. Ak tam nič nie je, znamená to, že že hlasové vyhľadávanie Google s veľkou pravdepodobnosťou nevyužívate.

Ak si chcete skontrolovať všetku svoju aktivitu, ktorú Google zaznamenáva, kliknite sem a nájdete tu informácie nielen o hlasových vyhľadávaniach ale aj ďalšie náležitosti, ktoré Google zhromažďuje. Máte tam samozrejme možnosť tieto údaje vymazať.

Pozri aj: Google sleduje každý váš pohyb. Na tejto stránke si môžete podrobne pozrieť, kde všade ste boli

zdroj: babskeveci.sk, brightside.me

Najnovšie články