Toto mnohých rodičov školopovinných detí vôbec nepoteší. Za túto vec si extrémne priplatia

Kristína Hagarová

Foto: TASR (Milan Kapusta)

Nová správa pre rodičov školopovinných detí. Drahšie budú školské obedy, avšak budú kvalitnejšie. Cena však mnohých nepoteší.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál TVNoviny, pričom minister školstva po naliehaní jedální zdvihol finančné pásma. Rodičia si tak priplatia aj o 20 eur. Jedálne už niekoľko mesiacov upozorňovali na to, že musia variť z tabuliek z roku 2019, kedy boli lacnejšie potraviny aj energie. Menej je aj ovocia, ktoré bolo predtým skoro ku každému obedu.

Na problém so stravou upozorňovali už dlho

Problém so stravou trval už dlho, avšak bývalý minister školstva cena za obedy nezvýšil. Ján Horecký však finančné pásma podpísal a od prvého januára 2023 budú väčšie príspevky na potraviny na prípravu jedla v školskej jedálni. Rodičia si teda za obedy priplatia.

Žiaci druhého stupňa teraz platia za obedy 1,30, po novom to bude o 60 centov viac. Rozdiel je teda 12 eur. Tak je to podľa tretieho pásma. V piatom by obedy narástli mesačne až o 20 eur. Avšak, skoro každý deň bude ovocie, čerstvá zelenina a šalát. Rozhodovať o pásmach bude mestské a obecné zastupiteľstvo, čas majú až do februára.