Nenechajte sa zničiť. Toto je 7 znakov, že máte vo svojom živote toxického človeka, ktorý z vás vysáva energiu

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Denno-denne nás obklopujú ľudia, ktorí nás ovplyvňujú. Väčšinou sa držíme známej frázy: s kým si, taký si. Ale niekedy je v našej blízkosti človek, ktorý nám ku dobrej nálade vôbec nepridáva. Často sa popritom správa ako náš priateľ.

Článok pokračuje pod videom ↓

O energetických upíroch ste už určite počuli. Asi vám však nemusíme hovoriť, že niektorí ľudia už len prídu do miestnosti a vy sa cítite veľmi unavení. Práve to je prípad človeka, ktorí je pre váš život extrémne nebezpeční. Čím skôr ho vo vašom okolí spoznáte, tým skôr sa od neho môžete držať ďalej.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený mamen hazañas (@mamen_ha),

Vždy vás donúti urobiť to, čo chce on

Základným znakom človeka, ktorého by ste mali zo svojho života vyškrtnúť, je manipulátorstvo. Nezáleží na tom, čo ste chceli urobiť a ako dobrý bol váš nápad, nakoniec aj tak odchádzate s jeho názorom a robíte to, čo povie. Z vášho nápadu urobí hlúposť a vy sa cítite ako neschopný a nevzdelaný človek, ktorý v danej práci nemá čo robiť. Môžete mať možno aj pocit, že ste sa zbláznili.

Hranie obete

Nech urobí akúkoľvek chybu, vždy vystupuje v postave obete. Nikdy nie je za nič zodpovedný a vo finále je to vždy on, ktorému ľudia ubližujú a ktorí chce byť vykreslený len v tom najlepšom svetle. Keď sa niečo pokazí, veľmi rád to zhodí na niekoho iného, najlepšie na vás, pretože ste po ruke. Dokonca vás môže svojou manipulátorskou povahou presvedčiť, že ste za jeho chyby skutočne zodpovedný.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený sugeeth palakkadan (@sugeeth_palakkadan),

Nevie sa ospravedlniť

Ak je niečo, čo takýto človek nevie zniesť, tak je to hanba. Preto je jednoducho neomylný a nikdy nič neurobil zle. Radšej sa budú hádať, ako by mali uznať svoju chybu a veľmi často aj sami seba presvedčia o tom, že to všetko vlastne nie je ich chyba a nie je dôvod sa ospravedlňovať.

Vy ste ten, kto sa má cítiť zle

Nič nie je horšie, ako keď má takýto človek zlú náladu. Všetky svoje problémy si vyleje na vás. Všetko, s čím sa nevie vyrovnať, bude zrazu váš problém. Ak ho trápi jeho výzor, začne si z vás uťahovať tak, aby ste sa cítili menej atraktívna. Keď vidí, že vás to dotklo, poznamená len, že ste z vás predsa len robí srandu a že by ste sa nemali brať až tak vážne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ◇Mangarita◇ (@__.maggii.__),

Neustále sa sťažuje

Keď sa niekto sťažuje každý jeden deň, v konečnom dôsledku tým dokáže nakaziť aj ostatných ľudí v jeho okolí, pokiaľ sa nevedia dostatočne brániť. Už prirodzene cítite to, že mnohí ľudia nechcú byť v ich blízkosti, horšie je, keď je to váš priateľ. Nenechajte sa ovplyvniť jeho negatívnym myslením.

Neberú nie ako odpoveď

O čokoľvek vás požiadajú, čakajú, že im poviete áno. Nech sa im snažíte odporovať a argumentovať čímkoľvek, vždy to skončí pri tom, že s nimi musíte súhlasiť a urobiť to, o čo vás žiadajú. Ak sa vám predsa len podarí z tejto situácie vykĺznuť, môžete si byť istý, že vám dajú svoju nespokojnosť poriadne pocítiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Majo z Zwengu (@studio_zweng),

Váš úspech je ich zlyhanie

Neexistuje, že sa s vami budú tešiť, keď sa vám niečo podarí. Vždy pôjde len o to, že sa to nepodarilo im. Z vášho úspechu urobia akúsi maličkosť alebo nad ním len mávnu rukou, ako keby to vôbec nič nebolo. V kútiku duše je to však závisť, pretože by si priali, aby dosiahli presne to, čo vy.

Držte sa od takýchto ľudí čo najďalej. Verte tomu, že sa vám bude žiť oveľa ľahšie, ak nebudú vo vašej blízkosti.

Najnovšie články