Onkológ naznačil, aký typ rakoviny trápi kráľa Karola. Odborníci sa vyjadrili jednoznačne

Hyriaková Kristína

FOTO: TASR/AP

Len pred niekoľkými dňami sa celý svet dozvedel šokujúcu správu, že kráľ Karol má rakovinu. Buckingamský palác však odmietol prezradiť viac. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Daily Mail, kráľ Karol vedel o svojej diagnóze už minulý týždeň a odhalili ju pred plánovaným zákrokom, ktorý súvisel so zväčšenou prostatou. Rakovina bola odhalená včas, takže podstupuje liečbu a bolo mu odporúčané, aby na nejaký čas odložil verejné akcie. Jeho stav je však dobrý a je aj pozitívne naladený.

Foto: Profimedia

Nespresnili, o aký druh rakoviny ide

Mnohí odborníci tvrdia, že to, že Buckinghamský palác odhalil zdravotný stav panovníka, je prelomové, pretože o takýchto veciach sa predtým verejne nikdy nediskutovalo. Už fakt, že prezradili, že kráľ absolvuje zákrok súvisiaci so zväčšenou prostatou, je krok dopredu. Verejnosť však nevie, o aký typ rakoviny ide, Buckinghamský palác len spresnil, že nejde o rakovinu prostaty.

Onkológ sa vyjadril jasne

V rozhovore pre CNN prima News sa onkológ Ezekiel Emanuel vyjadril, že na základe dostupných informácií nepredpokladá, že ide o agresívny druh rakoviny. Podľa neho mohla byť choroba odhalená krvným testom, takže môže ísť o rakovinu súvisiacu s krvným obehom. Vylúčil by aj rakovinu hrubého čreva alebo konečníka. Momentálne ho pri povinnostiach do veľkej miery zastúpi jeho syn, princ William.

Slová o abdikácii nie sú na mieste

Najnovšie články