Test vytvorený len pre ženy: Odpovedzte na 4 otázky a zistite o sebe viac. Nikdy ma test neodhadol presnejšie ako tento!

Banana

Test, ktorý vznikal už počas 2. svetovej vojny, bol vytvorený pre ženy a mal im pomôcť nájsť čo najlepšiu prácu, ktorá by spĺňala očakávania zamestnávateľa i zamestnankyne. Osobnostný test odhaľuje typológiu osobnosti na základe prirodzených odlišností u ľudí. Vychádza z teórií Carla Junga a je zameraný na hľadanie odpovedí v rámci vnímania okolia subjektom, jeho získavanie a spracovávanie informácií a životný štýl.  

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Test, ktorý vytvorila Katharine Cook Briggsová a jej dcéra Isabel Briggsová Myersová, je bežne známy pod skratkou MBTI, čiže Myers-Briggs Type Indicator (indikátor osobnostných typov podľa Myersovej a Briggsovej). Na základe jednoduchých otázok a prirodzených odpovedí dokáže odhaliť osobnostný typ testovaného. Stačí si pri každej zo štyroch otázok zapísať jedno z dvoch písmen, ktoré si vyberiete. Následne sú tieto štyri písmená v presnom poradí, ako ste si ich zapísali odpoveďou, ktorá povie viac o vašej osobnosti.

Vyberte si vždy jednu odpoveď:

1. Váš pracovný týždeň bol nesmierne namáhavý a vyčerpávajúci. Konečne však prišiel víkend. Aké sú vaše prvé plány?

E: Ihneď obvolám nejakých priateľov a zistím, aké majú plány. Padlo by mi vhod vyhodiť si z kopýtka, zájsť na bowling, do novej reštaurácie na chutný obed či kávu alebo sa len vyrozprávať doma s priateľkami.

I: Konečne vypnem telefón a vyčistím si hlavu počas chvíľky pre seba. Zrelaxujem vo vani alebo si ľahnem na gauč a pri sledovaní seriálu trebárs aj zaspím.

2. Ktoré z týchto tvrdení na vás sedí lepšie?

S: Rada si veci rozmením na drobné a často ich aj analyzujem. Zaujímajú ma fakty a detaily. Žijem v realite a snažím sa chovať racionálne. Nezvyknem si stavať vzdušné zámky a polemizovať nad tým, čo by bolo keby.

N: Mám skúsenosti, že moja intuícia ma len málokedy sklame. Rada filozofujem a rozmýšľam nad tým, prečo sú veci tak, ako sú. Predstavujem si svoju budúcnosť a rada fantazírujem alebo vytváram možné scenáre situácií.

pixabay.com

3. Dostali ste novú pracovnú ponuku v konkurenčnej firme, kde platia o dosť viac. V súčasnej firme však máte perfektný kolektív, a navyše, šéf vám naznačil, že pred odchodom do dôchodku vás odporučí nadriadeným. Ako sa rozhodujete?

T: Naštudujem si všetky materiály o konkurenčnej firme, nech ma nič neprekvapí. Pravdepodobne si spíšem všetky pre aj proti a poradím sa so známymi. Takéto rozhodnutia beriem veľmi vážne a chcem sa rozhodnúť zodpovedne.

F: Vo veľkej miere pri mojom rozhodovaní zohrá úlohu aj vnútorný pocit a podvedomý inštinkt. Ak ma bude zotrvanie v tejto firme zožierať a nová pozícia ma v prvom momente nadchne, asi by som to mala skúsiť.

4. Vaši najlepší priatelia budú mať svadbu a vy budete svedkom. Mali by ste pomôcť s organizáciou programu. Momentálne ostávajú 2-3 týždne do svadby. Ako ste na tom?

J: Pripravila som vtipné video o najkrajších momentoch zo života budúcich novomanželov, našla som tipy na najlepšie kapely a kameramanov, mám pripravený krátky zábavný program a stihla som si dať ušiť šaty pri krajčírke a objednať sa u kozmetičky a kaderníčky.

P: Mám radšej spontánnu zábavu ako nalinkovaný program, ktorý môže vyznieť umelo. Nečakané udalosti sú aj tak najlepšie. Stavím na dobrú atmosféru a prirodzený vývoj udalostí a zábavy. Vždy sa môžem sa spoľahnúť na svoju improvizáciu.

Aké písmená a v akom poradí vám vyšli?

ESTJ – riaditeľ

Potrpíte si na tradíciu, poriadok a dobrú organizáciu. Držíte sa svojich hodnôt a schopne vediete tím alebo ste na čele aj náročných situácií. Máte silu spájať a zbližovať ľudí alebo udržiavať hodnoty rodiny. Máte radi spoločnosť a zábavu, vo svojich rozhodnutiach ste však striktná. Ste sociálne orientovaná, pre svojich blízkych urobíte čokoľvek, pretože ste veľmi starostlivá a svedomitá. Ostatných dokážete povzbudiť a doviezť ich na lepšie chodníčky.

pixabay.com

ENTJ – manažér

Ste veľmi odvážna, priebojná i kreatívna a cestu nájdete i tam, kde to ostatní vzdali. Rodený vodca, máte prirodzenú autoritu, ale aj charizmu, vďaka čomu ste ľuďom sympatická. Ľudí dokážete zomknúť s víziou dobrého cieľa. Vaše odhodlanie je obdivuhodné, veci riešite s chladnou hlavou a železnou racionalitou. Veríte, že tento svet patrí tým najšikovnejším a na vrchol sa dostanete so zdvihnutou hlavou. Často potrebujete cítiť adrenalín a nebojíte sa zariskovať.

ESFJ – zdravotná sestra

V spoločnosti ste veľmi obľúbená a sama ju máte veľmi rada. Ste vždy pripravená podať pomocnú ruku, a to i nezištne, keďže ste nesmierne starostlivá. Máte okolo seba veľa ľudí, ktorí vás majú radi, takže ste často nimi zvoleným tímom či organizátorom. Zaujímate sa o druhých a ide vám o všeobecné blaho. Ste poriadkumilovný, výkonný typ a ste ochotná obetovať svoje záujmy v prospech ostatných. Ste citlivá, ale nezabúdate na vlastnú dôstojnosť a hodnotu. Často sem patria vojaci, lekári a sestričky alebo požiarnici.

pixabay.com

ESTP – dobyvateľ

Ste nabitá energiou, veľmi šikovná, inteligentná a neposedná povaha, ktorá vyhľadáva dobrodružstvo, nové stimuly a zážitky. Vždy máte okolo seba ľudí a vy ste v centre pozornosti, rada sa dobre bavíte. Konáte impulzívne a často sa potom snažíte naprávať chyby, no radšej máte novú skúsenosť ako by ste si mali budúcnosť nudne plánovať. Žijete naplno tu a teraz a z konkurencie a jej odstránenia si nerobíte ťažkú hlavu. Reagujete jasne, bystro a objektívne a nie ste zádumčivý typ. Váš brilantný postreh, logické uvažovanie a schopnosť konať rýchlo a pod tlakom je veľmi cenná.

ENFJ – mentor

Hodíte sa do vodcovskej pozície a svojich poslucháčov doslova ovládnete svojou charizmou a šarmom. Ľudí okolo seba dokážete inšpirovať, nakopnúť a navnadiť ich ku konaniu vyššieho dobra. Máte dostatok sebavedomia a vystupujete veľmi prirodzene a sebaisto. Viete na prvý pohľad odhadnúť ľudí, ich úmysly, ale i potreby, dokážete súcitiť, ale i motivovať, pretože veríte v silu ľudí. Ste výrečná a emocionálne založená. Často sa tu nachádzajú politici, kouči alebo učitelia, skrátka ľudia, ktorí vedia iných ovplyvniť a majú dopad na ich fungovanie.

pixabay.com

ENTP – vynálezca

Máte bystrú myseľ, ste zvedavá a inteligentná osoba s analytickým myslením a výzvy sú pre vás veľkým lákadlom. Všetko dokážete argumentačne rozobrať na najmenšie časti, medzi vecami vidíte širšie súvislosti a dokážete slovne vykľučkovať z akéhokoľvek problému. Výmenu názorov celkom iste vyhráte, no takéto situácie neberiete ako boj, ale skutočnú zábavu, kde môžete predviesť svoju ohromnú inteligenciu. Tá pramení aj z vášho neustáleho záujmu o všetky témy, keďže sa rada dozvedáte nové veci. Rutina vám veľmi nevonia, vaše nové nápady a impulzy ocenia skôr stále nové situácie a podnety. Ste inovátorka a zvyknete často striedať oblasť svojej pôsobnosti.

ESFP – zabávač

Vaším znakom je spontánnosť, energickosť, dobrá nálada a ľudia okolo vás, ktorí sa s vami rozhodne nenudia. Všetko prežívate naplno a emócie dáte ihneď najavo bez toho, aby ste sa obávali, čo si o vás iní pomyslia. Dokážete povzbudiť človeka aj v najťažších chvíľach a robíte to skutočne originálne a nenútene. Ste miláčikom publika, no primárne sledujete svoje vlastné záujmy. Ľudí si k telu pripustíte len naoko, v skutočnosti si radšej držíte odstup od pravého ja. Ste netrpezlivá a neznášate obmedzenia. Práve tento typ osobnosti bol vlastný aj Marilyn Monroe.

pixabay.com

ENFP – agitátor

Ste spoločenská, vždy plná nadšenia a kreativity so slobodnou a optimistickou dušou. Zaujímate sa vždy o vyššie ciele a nebojíte sa zísť z vyšliapaných cestičiek aj za cenu toho, že vás budú považovať za blázna. Ste očarujúca a nezávislá osobnosť, užívajúca si vzájomnú interakciu s ľuďmi. Ste veľmi inteligentná, harmonická a zmenu okolností neprežívate tragicky vďaka svojmu nadhľadu. Ste tvorivá a veľmi nezávislá, nechávate sa viesť svojou intuíciou a vždy pátrate po hlbšom význame vecí.

INFP – rojko

Ste veľmi láskavá osoba s altruistickou dušou, ktorá nikdy neváha urobiť niečo pre dobrú vec. V ľuďoch vidíte vždy to pozitívne, ste rodenou idealistkou a chcete nájsť harmóniu. Ľudia vás vnímajú ako poetickú a pokojnú dušu a ako plachú a rezervovanú osobu, no vy v sebe máte zapálenie, ktoré v určitej chvíli dokáže rozžiariť všetko naokolo. Veľmi často ostávate nepochopená, preto ostávate vo svojom svete ako rojko a snílek. Obraciate sa skôr k sebe a snažíte sa dospieť k hlbšiemu sebapoznaniu. Máte veľmi silne vyvinutú intuíciu.

pixabay.com

ISFP – skladateľ

Ste flexibilná, šarmantná osoba s osobitým kúzlom a akousi aurou osobnosti, ktorá sa vôbec nebojí objavovania nových vecí. Máte nos na dobré umenie a dizajn a staré konvencie vás nebavia. Vy ste tá, ktorá sa snaží posúvať zaužívané pravidlá a šablóny vždy o kúsok ďalej. Nemáte rada, ak vás ľudia obmedzujú a rada experimentujete a narúšate klasický chod vecí. Máte radi spoločnosť, no vyžadujete si rešpektovanie vášho osobného priestoru. Ste veľmi citlivá a máte nutkanie cítiť sa potrebnou v očiach iných.

INTP – vedec

Prahnete po nových vedomostiach, ste inovatívna a vynaliezavá. Ste pomerne ojedinelým typom osobnosti, a to vám aj vyhovuje, keďže milujete originálnosť a nechceli by ste byť „obyčajná“. Väčšinou sa tu nájdu filozofi, vynálezcovia, vedci alebo architekti. Skrátka tvorivé osobnosti so silným intelektom, kreativitou a jedinečným pohľadom na svet, ktorí majú na konte mnohé vedecké objavy. Logika je vašou najsilnejšou stránkou a nemáte rada napäté situácie a silné prejavy emócií. Aj napriek svojej inovatívnosti sa pomerne ťažko prispôsobujete zmene a dokážete oceniť tradície.

pixabay.com

INFJ – umelec

Ste idealistka, ktorá je síce tichá a plachšia, ľudí však dokážete naozaj inšpirovať. Chcete tu po sebe zanechať nejakú stopu a na ceste za svojím cieľom pracujete organizovane a veľmi cieľavedome. Máte silne zakorenené etické a morálne pravidlá, ktoré dodržiavate, radi pomáhate svojmu okoliu a máte silné sociálne cítenie. Často sa zapájate aj do charitatívnych činností a najradšej by ste odhalili príčiny problémov a vyriešili jednotlivé dôvody biedy, chudoby, hladomoru alebo mizernej situácie iných ľudí. Slúžite ľudstvu, no i sama máte potrebu lásky a porozumenia. Ste ľahko zraniteľná, organizovaná a máte silnú intuíciu.

INTJ – analytik

Ste vynachádzavý stratég, ktorého nezaskočia žiadne zmeny situácie, pretože máte vždy plán B. Ženy sú v rámci tohto typu osobnosti veľmi zriedkavé, preto môžu mať ťažkosti s nájdením podobných pováh, z čoho môže prameniť pocit nepochopenia. Ste intelektuálne založená, zvedavá a múdra osoba, ktorá je rozhodná a má vysoké ciele. Zároveň ste rezervovaná, nemáte príliš v láske hlučnú spoločnosť a radšej máte menej skutočných priateľov ako veľa známych. Váš vnútorný svet je skutočne bohatý, neustále sa snažíte o postup k lepšiemu, často bývate perfekcionistka. Máte jasné priority a prepracované plány.

pixabay.com

ISFJ – sekretárka

Ste veľmi oddaná svojim ideálom, ale i blízkym ľuďom, ktorých ste ochotná vždy ochraňovať. Ste emocionálne založená a veríte v dobro i v skutočnosť, že ľudským poslaním je rozdávať lásku. Ste introvert, máte analytické myslenie a schopnosť veci presne plánovať, no zmenám sa dokážete bez problémov prispôsobiť. Často sa venujete charitatívnej činnosti, slúžite spoločnosti, ste sestrička alebo pracujete v oblasti sociálnej práce. Neuznávate morálnu nadradenosť ľudí a jednotlivcov posudzujete osobitne, nie podľa ich majetku alebo rečiach o ňom. Ste poriadkumilovná, dobrá priateľka a starostlivá manželka i matka.

ISTP – remeselník

Ste veľmi dobre manuálne zručná osoba, ktorá sa neváha do ničoho pustiť, rada experimentuje a nemá takmer z ničoho obavy. Ste zvedavá a racionálne založená, viac ako teórie sú pre vás osobné skúsenosti, dotyk či priama skúsenosť. Problém vždy rozoberiete na drobné, v živote postupujete metódou pokus-omyl a baví vás sa podieľať na budovaní lepších a užitočnejších vecí. Ste priateľská, no rezervovaná, mechanicky zdatná a pri svojej práci máte rada uznanie alebo obdiv okolia, ktoré ocení váš postup alebo nápad. Máte rada výzvy a často sa pustíte do nečakaných vecí, pretože tie staré vás už omrzeli a nedávali vám nové poznatky a skúsenosti.

pixabay.com

ISTJ – inšpektor

Ste jednou z najpraktickejších a najspoľahlivejších osôb vôbec. Zastávate pravidlá a tradície, držíte sa svojich vytýčených cieľov a ideálov. Máte skvelú logiku a zmysel pre povinnosť, prácu dotiahnete vždy dokonca ako najlepšie viete a veci nerobíte chvatne, ale kvalitne. Vytvárate rozumné závery a príliš sa nedáte ovplyvniť klebetami, ktoré si neoveríte. Ste rozhodná osoba, ktorá však nebýva príliš trpezlivá a nedôslednosť a povrchnosť vás vytáča. Ste pedant, ktorý dokáže komunikovať vecne bez zbytočných „omáčok“, máte rada poriadok a nestaviate si vzdušné zámky. Svoju energiu investujete do vecí, pri ktorých vopred viete, že ich zvládnete.

Pozri aj: Nikto sa jej nemôže dotknúť a odpovedala už na 3,5 miliónov listov. 15 faktov o kráľovnej Alžbete, o ktorých ste netušili

zdroj: babskeveci.sk (Jana), takprosto.cc