Dnes sa začala meteorologická jar, zima však ešte stále nepovedala posledné slovo. Už v tento deň sa pripravte na ochladenie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Ak patríte medzi ľudí, ktorí už netrpezlivo očakávajú príchod jari, možno ste sa tešili práve na tento dátum. Prvého marca totižto začína meteorologická jar. Dnes tomu bude zodpovedať aj počasie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Imeteo, včerajším dňom sme zavŕšili zimné obdobie a dnes sa oficiálne začína jar. Z meteorologického hľadiska sa jar začína prvým marcovým dňom a končí posledným májovým dňom, z toho astronomického sa jar začína jarnou rovnodennosťou 20. marca o 22.24.

Na naozaj teplé dni si ešte počkáme

Mnohí sa už určite tešia na príchod teplých dní a tento deň tomu bude odpovedať. „Počasie na našom území ovplyvňuje mohutná tlaková výš, ktorá sa postará o jasné počasie v celku príjemnými teplotami. Dnešok bude okrem ranných hodín bezoblačný s teplotami od +6 do +11 °C a nemusí sa obávať ani dažďa,“ informuje portál.

Cez víkend príde ochladenie

Noci budú síce chladné, ale dni budú slnečné. Podobný charakter počasia nás čaká aj vo štvrtok a v piatok. Teploty budú na niektorých miestach ešte o niečo vyššie, napríklad na juhu Slovenska dosiahnu až +12 °C. Toto počasie nám vydrží až do víkendu, kedy príde studený front s ďalším ochladením. „Príval studeného vzduchu zrazí teploty pod dvojciferné čísla a prinesie do sebou aj zrážky. V nedeľu sa počasie zmení a opäť treba počítať so snehom a silným vetrom najmä v severných okresoch Slovenska. Ochladenie na celom území Slovenska pocítime už v pondelok.“