Ceny v obľúbenej destinácii Slovákov išli extrémne hore: Na lacnú dovolenku v Chorvátsku môžete zabudnúť

Kristína Hagarová

Foto: Ing.Mgr.Jozef Kotulič / CC BY-SA

Ceny v obľúbenej destinácii Slovákov idú extrémne hore. Množstvo ľudí sa tento rok chystá na letnú dovolenku práve do Chorvátska, ktoré bolo známe tým, že vás môže vyjsť za primeranú cenu. Tento rok to však nebude a zdražovanie sa dotklo aj ich.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál TVNoviny, zdražovanie sa Chorvátsku nevyhlo a Slováci si poriadne priplatia. Alarmujúce ceny avizuje už Split, drahšie je aj v Dubrovniku alebo v Istrii. Po dvoch rokoch, odkedy dovolenky brzdila pandémia, sa očakáva v Chorvátsku silná turistická sezóna.

Ceny však idú hore a na lacnú dovolenku môžete zabudnúť. Slováci pritom každý rok do tejto krajiny cestovali s vidinou toho, že ušetria. V konečnom dôsledku sa však často stal pravý opak a po príchode domov zistili, že za rovnakú cenu mohli ísť aj do iných destinácií.

Ceny išli hore o 20 %

Ceny služieb v Splite zisťoval portál Dnevik, pričom podľa ich informácií vyjde noc v apartmáne pre dve osoby v centre mesta od 370 kún, čo je približne 50 eur. Ako ďalej uvádzajú TVNoviny, ceny išli hore o 20 %. Dôvodom je, že takmer všetko zdraželo o viac ako 20 %. Priemerná cena v reštauráciách sa v súčasnosti pohybuje od 150 do 300 kún na osobu, teda 20 až 40 eur. Všetko závisí od toho, čo si objednáte.

So zdražovaním musíme rátať

So zdražovaním pri cestovaní musel rátať každý. Ceny nešli hore len na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách. Samozrejme, inak sa zdražovanie týka vychýrených turistických oblastí, ako je Split či Dubrovnik, inak sa týka menších oblastí. Vo všeobecnosti však ceny išli hore všade a s lacnou dovolenkou by ste určite rátať nemali.

Ceny sú podľa ďalších portálov nižšie v júni a septembri, teda záleží hlavne na období, kedy pôjdete na dovolenku. Lacnejšie ako Chorvátsko, však začína byť Turecko alebo Grécko, a to aj s leteckou dopravou.

Najnovšie články