Presadila si svoje! Princ William a princ Harry sa mali volať úplne inak, no Diana prísne zakročila proti svojmu manželovi

Zuzana Fulopova

Počas svojho desaťročného manželstva mala princezná Diana množstvo odlišných názorov ako princ Charles. Jednou z nich je aj výber mien pre svoje deti. V tomto prípade si však aspoň sčasti presadila svoje.

https://www.instagram.com/p/Be72GvAARsl/?tagged=ladydiana

Jedna vec bola tá, že Charles a Diana mali odlišné názory čo sa týka výberu mien pre svoje deti, druhou bolo to, že výber mien mali obmedzený. Ako sa na britskú monarchiu patrí, museli to byť mená silné, generačne dedené, ktoré by s hrdosťou nosil budúci kráľ alebo kráľovná. Britská šľachta totižto dáva obvykle podľa protokolu mená, ktoré už v minulosti mali nejakí významní panovníci, a preto sa v rodine opakujú. Ide o mená ako napríklad Elizabeth, Viktória, George, Philip alebo Henry.

V roku 1982 prišiel na svet prvorodený William, ktorý dostal mená William Arthur Philip Louis, v roku 1984 zas druhorodený Henry Charles Albert David. V kontroverznej knihe Diana: Jej pravdivý príbeh od Andrewa Mortona Diana priznala, že prvé mená William a Harry si presadila ona, ale až po Charlesovom výbere ostatných mien.

Na otázku, kto vybral Harrymu meno, odpovedala Diana, že ona.  Dodala, že obe mená pre svojich synov, teda William a Harry, vybrala ona, ale Charles všetky zvyšné. Zároveň ešte dodala, že Charles chcel dať prvé mená pre svojich synov Albert a Arthur, s tým však výslovne nesúhlasila, pretože ich pokladala za zastaralé. Každopádne ak sa princ William stane kráľom, môže si zmeniť svoje meno, dokonca sa to od neho očakáva. Tak isto ako sa očakáva od princa Charlesa, celým menom Charles Philip Arthur George, že ako kráľ príjme meno George VII.

V spomínanej knihe Morton tiež uvádza, že princ Charles po narodení druhorodeného Harryho neskrýval sklamanie, že je to zas chlapec a dokonca ešte k tomu červenovlasý. Podľa Diany Charles túžil mať dievčatko a neubránil sa sklamaniu. ,,Boli sme tak sklamaní, mysleli sme si, že to bude dievča,“ vyjadril sa princ Charles na Harryho krste.

https://www.instagram.com/p/BfBMn4Ph6VQ/?tagged=princwilliam

Aj William mal výber mien pre svoje deti obmedzený. Je veľmi úctyhodné, že nakoniec vybral mená po oboch svojich rodičov a to George Alexander Louise a  Charlotte Elizabeth Diana. Čo myslíte, aké meno vyberú pre svoje tretie dieťatko? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Chlpy na neobvyklých miestach alebo mimomaternicové tehotenstvo. Toto je 8 dôvodov, prečo počas ovulácie môžete pociťovať bolesť

                                                                                                                           Zuzu, popsugar.com

0
Komentovať