Google sleduje každý váš pohyb. Na tejto stránke si môžete podrobne pozrieť, kde všade ste boli

Lucia Mužlová

ohindore.com

Moderná doba prináša mnohé pozitíva. Môžeme byť neustále online, komunikovať s celým svetom alebo sa dať navigovať prakticky na každé miesto na Zemi. Tieto výhody však môžu niekedy priniesť aj negatíva v podobe sledovania nášho súkromia. Spoločnosť Google a jeho operačný systém dokážu podrobne odsledovať každý váš pohyb a vedia tak, kde ste boli napríklad pred týždňom večer. Aj keď to môže niekoho zaraziť, tieto údaje slúžia najmä na zlepšenie služieb, ktoré vám Google poskytuje. Chcete si pozrieť, kde ste sa v poslednej dobe pohybovali? Nech sa páči. 

Monitorovanie polohy sa samozrejme nedeje bez vášho súhlasu. Ak súhlasíte s podmienkami Google, vaša poloha je odosielaná a sledovaná. Služba sa volá História polohy Google a je dostupná na tomto odkaze. Po kliknutí na odkaz si môžete v prehľade pozrieť, kde všade ste vo zvolený deň boli. Samozrejme, ako sme už písali, musíte s tým súhlasiť.

História toho, kde ste boli, sa aktualizuje pomerne často, a tak môžete získať podrobný prehľad vašej aktivity. Služba je podmienená použitím smartfónu s operačným systémom od Google. Ak máte ešte k tomu zapnutý aj modul GPS, tak je monitorovanie polohy ešte podrobnejšie.

thehigherlearning.com
thehigherlearning.com

Ak ste sa zľakli a nepáči sa vám sledovanie vašej polohy, v nastaveniach môžete túto funkciu deaktivovať. Tiež si môžete vymazať aj už odsledovanú históriu jednoduchým kliknutím na ikonu koša.

Vedeli ste o tejto službe? Ak áno, máte ju povolenú alebo ste si ju radšej vypli?

babskeveci.sk, brightside.me, anonews.co

Najnovšie články