POZOR: Tento týždeň sa pripravte na rozsiahle výpadky elektriny. Týka sa hlavne týchto krajov

SITA

Foto: archív TASR

Počas tohto týždňa budú v ôsmich okresoch Trenčianskeho, Žilinského a Banskobystrického kraja rozsiahlejšie odstávky elektriny. Pocíti ich takmer 6 000 domácností v okresoch Považská Bystrica, Prievidza, Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok, Banská Bystrica a Brezno.

Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš. Plánované odstávky pre Trenčiansky kraj: Okres Považská Bystrica – Na považskobystrickom sídlisku Rozkvet sa uskutoční plánovaná odstávka elektriny v utorok 21. júna. V čase od 6:30 do 18:30 ju pre prebiehajúcu rekonštrukciu rozvodne nebude mať k dispozícii približne 2 000 domácností.

Okres Prievidza – V prievidzskej mestskej časti Hradec nepôjde elektrina v stredu 22. júna od 7:30 do 15:00. Počas lezeckej revízie vzdušného vedenia vysokého napätia zostane bez prúdu asi 800 odberných miest. Plánované odstávky pre Žilinský kraj: Okres Čadca – Mesto Krásno nad Kysucou a obec Zborov nad Bystricou čaká odstávka elektriny v pondelok 20. júna. Medzi 7:15 a 17:30 vykonajú elektrikári revíziu vedenia vysokého napätia. Pocíti to zhruba 600 domácností.

Pozrite si, ktorých miest a obcí sa to týka

Okres Námestovo – Obce Ťapešovo a Oravská Jasenica majú naplánovanú odstávku elektriny na pondelok 20. júna od 7:30 do 20:00. Príčinou sú práce na úrovni vysokého napätia súvisiace s pripájaním nových odberných miest. Odstávka zasiahne asi 550 odberateľov. Okres Tvrdošín – Obyvatelia tvrdošínskej mestskej časti Medvedzie by sa mali pripraviť na obmedzenie dodávky v stredu 22. júna. Pre revíziu trafostanice nepôjde prúd od 8:00 do 15:30 na 500 odberných miestach.

Okres Ružomberok – Obce Štiavnička, Ivachnová a Liptovský Michal zostanú bez elektriny v pondelok 20. júna od 8:00 do 16:00. Odstávku pocíti viac ako 600 domácností. Dôvodom prerušenia distribúcie bude pravidelná kontrola a údržba vzdušného vedenia vysokého napätia medzi obcami. Plánované odstávky pre Banskobystrický kraj: Okres Banská Bystrica – V obciach Moštenica, Hiadeľ a Podkonice plánujú energetici údržbu elektrického vedenia vo štvrtok 23. júna. V čase od 7:30 do 16:30 zostane bez elektrickej energie takmer 600 domácností.

Okres Brezno – Obce Pohronská Polhora a Michalová zasiahne prerušenie distribúcie v utorok 21. júna medzi 7:30 a 15:30. Pre revíziu na úrovni vysokého napätia zostane bez napájania 800 odberných miest.

SSD je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú viac ako 760-tisíc domácností a firiem.

0
Komentovať