POZOR: Vypočítajte si sumu 13. dôchodku. Sociálna poisťovňa zverejnila kalkulačku, dostať môžete až 300 eur

SITA

Foto: maxpixel

Sociálna poisťovňa zverejnila na svojej internetovej stránke kalkulačku na výpočet sumy trinásteho dôchodku, ktorý penzistom vyplatí v júli tohto roka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Poberateľ dôchodku do nej vpíše sumu dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré dostáva. Po kliknutí na políčko „vypočítať“ zistí, v akej sume mu patrí trinásty dôchodok. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Vypočítajte si 13. dôchodok

Kalkulačka umožňuje zápis aj v inej mene ako euro, pričom zabezpečí prepočet inej meny na euro. Na prepočet dôchodku z cudziny sa použije referenčný výmenný kurz určený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý bol platný 1. mája 2022.

Sociálna poisťovňa vyplatí trinásty dôchodok v júli tohto roka automaticky, bez žiadosti penzistu. Maximálna suma trinástej penzie bude 300 eur, dostanú ju poberatelia dôchodku vo výške 234,42 eura a nižšie. Poberateľom dôchodku v rozpätí od 234,43 eura do 928,86 eura sa suma trinásteho dôchodku bude znižovať až do minimálnej sumy 50,01 eura. Najnižší trinásty dôchodok vo výške 50 eur dostanú poberatelia, ktorí dostávajú dôchodok v sume 928,87 eura a vyššie.

Kalkulačku na výpočet dôchodku nájdete TU.

Najnovšie články