To, akým spôsobom prekrížite ruky povie veľa o vašej osobnosti. Ste typ A, B alebo C?

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Čo sa týka reči tela, mnohí ľudia na to majú rozdielne názory. Je dôležité, aby ste tomu prikladali význam, no napriek tomu by ste možno ľudí na základe toho nemali škatuľkovať. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Existuje niekoľko znakov ľudského tela, ktoré vám napovedia, že sa necítite komfortne. Taktiež existuje veľmi veľa spôsobov, ako zistiť či vám daný človek klame. Najjednoduchšie je zistiť, ako sa človek cíti podľa toho, ako sa tvári. Na tvári sa nám emócie prejavujú najčastejšie a podľa stránky Very well mind existuje niekoľko emócií, ktoré dokážeme podľa tváre vyjadriť a aj pochopiť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fräulein Wunderlich (@_fraeulein.wunderlich),

Emócie, ktoré vieme vyjadriť tvárou

  • šťastie
  • smútok
  • hnev
  • prekvapenie
  • znechutenie
  • strach
  • zmätok
  • vzrušenie
  • túžba
  • opovrhnutie

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lisa Martignetti (@lasagnetti),

Podľa výskumu vedca Paula Ekmana ľudia dokonca posudzujú inteligenciu ľudí na základe ich výrazov v tvári a ich prejavov. Vedeli ste však, že o vašej osobnosti dokáže veľa napovedať aj spôsob, akým si prekrižujete prsty? Vyplýva to z výskumu, ktorý realizoval Roger Wolcott Sperry.

Ak dávate na vrch ľavý palec

Ak si prekrižujete prsty takýmto spôsobom, je veľmi pravdepodobné, že patríte k praktickým ľuďom a nikdy sa nerozhodujete zbrklo. Kým urobíte nejaké rozhodnutie, vždy si všetko poriadne premyslíte. Je tiež veľmi ťažké vás oklamať, pretože viete zistiť, kedy vám človek nehovorí pravdu. Práve preto si vás veľmi cenia vaši priatelia a rodina a často chcú od vás radu. Ste romantik a vždy viete, kedy a čo povedať. Nepatríte však k ľuďom, ktorí sú vážni.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa IVY Yavorskyy (@ivy_newyork),

Ak dávate oba palce rovnobežne

Pokiaľ dávate prsty takto, ste perfekcionista a to isté očakávate aj od ľudí okolo vás. Väčšinou vystupujete ako vodca a líder skupín, no netlačíte sa do toho a prichádza to prirodzene. Predtým, než dospejete k rozhodnutiu si väčšinou vypočujete názory iných ľudí a pokúsite sa porozumieť ich stanovisku. Ste úprimný, čo mnohých ľudí prekvapuje. Úprimnosť si ceníte aj na druhých ľuďoch. Nikdy nebránite svojim ústam v hovorení toho, čo si skutočne myslíte.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Amandine 🌿 (@_nahive_),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrés (Subzi) (@andres_subzero),

Ak dávate na vrch pravý palec

Keď dávate prsty takýmto spôsobom, ste človek, ktorý je veľmi emocionálne založený. Dokážete pochopiť, ako sa človek cíti, a to aj vtedy, keď sa snaží skryť svoje skutočné emócie. Práve toto umožňuje druhým ľuďom, aby sa vám otvorili. Ste schopný vidieť veci, ktoré ostatní ľudia nevidia a rozhodujete sa práve na základe emócií. Chápete nevyslovené pocity svojho partnera a nemáte problém s tým, aby ste sa emočne vyjadrili.

Držanie palcov je spojené s našimi hemisférami a so spôsobom, ako ich využívame. Práve to ovplyvňuje aj to, ktorý palec dávame navrch.  Ktorý typ človeka ste vy na základe prekrižovania palcov? Dajte nám vedieť v komentároch.