V Rakúsku už napadlo viac ako pol metra snehu. U nás sú však teploty ako na začiatku leta, okolo 20 stupňov

Lucia Mužlová

Foto: pixabay

V susednom Rakúsku aj Česku už snežilo, u nás je však stále nadpriemerne teplo. Meteorológovia hovoria, že máme teploty ako na začiatku leta. Môžeme sa tešiť na snehovú nádielku a aké počasie nás čaká najbližšie dni?

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pixabay

Ako informuje imeteo.sk, v Rakúsku napadlo viac ako pol metra snehu. V Alpách včera výdatne snežilo, hlavne v pohraničnej oblasti medzi Talianskom a Rakúskom. Večer sa k sneženiu pridal aj veľmi silný vietor, napadlo viac ako 50 centimetrov čerstvého snehu. Pod ťažkým snehom sa zrútili mnoho stromov a tisíce domácností sú bez elektriny.

Po krátkej prestávke sa od piatka očakáva opäť intenzívne sneženie. V južnom Tirolsku môže napadnúť 50 až 70 cm čerstvého snehu. Okrem sneženia meteorológovia očakávajú v Alpách aj silný vietor, najmä v noci a zajtra ráno. Vietor by mohol dosiahnuť rýchlosť 170 km/h na najvyšších vrchoch. Od nadmorskej výšky 2 000 m n. m. je preto vydaná výstraha pred silným vetrom.

Počasie na Slovensku

Foto: piqsels.com

Na Slovensku máme momentálne teploty ako na začiatku leta, sú nadpriemerné a ochladenie zrejme ešte nepríde. Zažívame jeden z najteplejších jesenných mesiacov za posledných 15 rokov. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C, informuje ďalej imeteo. V Kamenici nad Cirochou namerali v stredu 16, 9 °C, čo je teplota skôr pripomínajúca začiatok leta, ako koniec jesene. Nie je to však najvyššia nameraná teplota. Včera tam namerali ešte teplejšie – 18, 5 °C. Išlo tak o dva dni za sebou s teplotou nad 15 °C.

Teplé počasie nekončí. Počas najbližších troch dní sa budú teploty stále pohybovať okolo 15 °C.