Vojvodkyňa Kate porodí svoje dieťa viac než nezvyčajne! Urobí tak na radu lekárov

Monizz

WARSAW, POLAND - JULY 17: Catherine, Duchess of Cambridge listens as Prince William, Duke of Cambridge gives a speech during the Queen's Birthday Garden Party at the Orangery on day 1 of their official visit to Poland on July 17, 2017 in Warsaw, Poland. (Photo by Julian Simmonds-Pool/Getty Images)

Pôrod tretieho vnúčaťa kráľovnej Alžbety II. sa nezadržateľne blíži a Briti na čele s Buckinghamským palácom sa už nevedia dočkať tretieho následníka trónu. Na vojvodkyni Kate už tretie tehotenstvo pekne vidieť a preto ju novinári začali opäť sledovať viac než najnovšiu nevestu Meghan Marklovú.

Zlé jazyky šepkali, že vojvodkyňa Kate začala na Meghan žiarliť, pretože médiá venovali všetku pozornosť len svadbe princa Harryho a jeho snúbenici. Na takýchto klebetách však bude pravdepodobne len málo pravdy, pretože uťahaná vojvodkyňa si nepozornosť médií patrične užívala.

Konečne pokoj

Veľkú časť svojho tehotenstva vďaka svadbe Meghan s princom Harrym prečkala v pokoji a nezáujme verejnosti, čo bolo prospešné hlavne vzhľadom k tomu, že tretie bábätko si už vypýtalo svoju daň. Kate ani jedno tehotenstvo neznášala spočiatku dobre a verejnosť mala obavy o jej zdravie, keď musela byť opakovane hospitalizovaná pre neustále nevoľnosti, vracanie a neschopnosť udržať v tele vodu a potravu. Po čase však tieto prvotné príznaky ustúpili a Kate sa mohla naplno venovať svojím povinnostiam.

Počas poslednej gravidity však veľa času mimo paláca netrávila, aj keď sa čas od času zúčastnila oficiálnych udalostí či návštev. Neabsolvovala žiadne väčšie cesty a veľa času musela tráviť v pokojovom režime. I keď nie je známe, že by tretie tehotenstvo malo byť rizikové, okolnosti naznačujú, že lekári zrejme odporučili mladému páru, aby sa mamička šetrila. Vzhľadom na tieto skutočnosti sa začalo už dávnejšie šepkať, že Kate svoje tretie dieťa porodí inak ako predošlé dve.

Alternatívny pôrod

Väčšina tehotných žien je z pôrodu pomerne vystresovaná, preto už dávnejšie prišla do sveta novinka v podobe pôrodu v hypnóze. Jeho najväčšou výhodou je to, že mamička síce cíti bolesť, no tá je oveľa menšia ako pri pôrode v plnom vedomí. K tejto praktike sa priklonila na odporúčanie lekárov aj vojvodkyňa Catherine. Pod hypnózou rozumieme stav, keď je telo aj myseľ celkom uvoľnená a rodička si celkom neuvedomuje svet okolo seba. Nedokáže sa naň natoľko sústrediť, vníma pohyb dieťatka, vníma miernu bolesť a napriek všetkému dokáže lekárom pomôcť prirodzeným tlačením.

Vojvodkyňa by sa mala najneskôr tri týždne pred termínom pôrodu začať intenzívne venovať príprave, ktorá spočíva v absolvovaní kurzu zameraného na techniky hypnózy. Kráľovský potomok by sa mal teda narodiť pri plnom vedomí matky bez chirurgických zásahov, no bez menšieho stresu a bolestí. Hovorí sa, že takmer 80% rodičiek nemá problém po absolvovaní kurzu si hypnózu navodiť, problém však nastáva, keď sú matky zo začínajúceho pôrodu také vystrašené, že sa nedokážu uvoľniť a techniky uvoľňovania mysle im tak vôbec nepomôžu. Pôrod v hypnóze sa teda nemusí konať.

V Londýnskej nemocnici sv. Márie sa na pôrod v hypnóze už intenzívne pripravujú a rátajú s tým, že tretí potomok Williama a Kate príde na svet takýmto spôsobom. Pôrodné asistentky už teraz absolvujú kurzy zvládnutia techník hypnózy, ktorá je akousi prirodzenou anestéziou. Kate bude rodiť v tej istej nemocnici, kde narodili aj jej prvé dve deti a rovnako princovia William a Harry.

View this post on Instagram

Photos of Charlotte taken by her mom❤️

A post shared by fanpage for Princess Charlotte (@hrhprincesscharlotte) on

Čo si o pôrode v hypnóze myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Experti na reč tela analyzovali manželstvo kráľovnej Alžbety a princa Philipa! Toto je dôvod, prečo sa k sebe na verejnosti správajú ako cudzí ľudia

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com

2
Komentovať