Je z nej naozajstná Šípková Ruženka. 18-ročná Hermione dokáže prespať takmer týždeň a to najmä keď si vypije

Lucia Mužlová

Máte radi spánok a dni strávené ničnerobením v posteli? Niekedy to padne určite vhod. Predstavte si však, že by ste do spánkového stavu trvajúceho niekoľko dní upadali, či chcete alebo nie. Toto mladé dievča nemá na výber. Trpí totiž neobvyklou diagnózou. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Hermione Cox-Denning pred pár rokmi spozorovala, že sa s ňou deje niečo nezvyčajné. Prespala totiž aj celý týždeň bez toho, aby jedla, pila či musela ísť na toaletu. Zo začiatku lekári predpokladali, že ide iba o chrípku alebo je tento stav výsledkom depresie. Neskôr však bola dievčaťu diagnostikovaná oveľa vzácnejšia choroba.

Gepostet von Hermione Cox Denning am Donnerstag, 26. Oktober 2017

18- ročná Hermione z Aberystwyth vo Walese trpí Klein-Levinovym syndrómom, ktorý sa prezýva aj syndrómom Šípkovej Ruženky. Ten sa prejavuje veľkou spavosťou, pri ktorej postihnutý dokáže prespať aj niekoľko dní vkuse. Zvyčajne sa prejavuje u dospievajúcich chlapcov, no ešte zriedkavejšie sa vyskytuje u dievčat. Trvalo dlhšie, kým sa zistilo, čo vyvoláva a spôsobuje dievčaťu tento stav. Nebol to stres ani potraviny.

„Zistila som, že keď som v jeden večer pila alkohol, tak na druhý deň sa to vždy objavilo. Naučila som sa však, že môžem vypiť jeden- dva drinky. Ak by som to s alkoholom prehnala, upadla by som do spánku trvajúceho niekoľko dní.“

Hermione je teda ako ozajstná Šípková Ruženka. Choroba jej však komplikuje bežný život. „Moji priatelia boli znepokojení, pretože som vždy len tak zmizla.“

Vzhľadom na to, že rada viedla spoločenský život, musela si zvyknúť na trochu iný režim. Teraz sa snaží dostať svoju chorobu čo najviac pod kontrolu, aby mohla ísť na univerzitu a študovať.

Jedna epizóda choroby trvá približne tri dni a na štvrtý sa podarí Hermione dostať do normálu. Príznaky choroby by sa však vekom a dospievaním mali zmierniť a ustupovať. Preto veríme, že nebude brániť Hermione žiť normálny a plnohodnotný život.

Pozri aj: Internet je v šoku z nasledujúceho videa. Čínski policajti ťahali psa popri aute, ten sa bezmocne šúchal po zemi

ladbible.com