Týchto 6 vecí sa stane s vaším telom, ak prestanete mať sex. Bod číslo 3 ma naozaj vystrašil!

Lucia Mužlová

Sex, milovanie, či pohlavný styk je súčasť našich životov a povedzme si pravdu, bez toho by tu nikto z nás nebol. Mnoho ľudí sa o tejto téme hanbí rozprávať, no ja si myslím, že pokiaľ je to v miere, je to úplne v poriadku. Mnoho párov sa po čase odcudzí a sex sa vytratí nevedno kam. Ako sa zmení vaše telo, keď prestanete mať sex?

Či už ste v problematickom vzťahu alebo si užívate „single“ život, všetko stojí len na vašich a partnerových rozhodnutiach. Nie som tu od toho, aby som vás poučovala alebo vám dávala nejaké rady. Keďže sa o sexe veľa nerozpráva, budete si musieť tieto problémy vyriešiť najlepšie medzi sebou. Nezabúdajte však, že nič nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá a vždy existuje nejaké východisko. Teraz už ale späť k téme.

Vaša vagína bude menej pevná

sex3
mensxp.com

To, čo ste počuli ešte kedysi na strednej škole, že sexuálny život má vplyv na tvar pohlavných orgánov, je len mýtus. Sexuálny život teda nemá žiadny vplyv na tvar vagíny. Ak však dlhodobo nemáte sex, svaly majú tendenciu ochabnúť. To však nepredstavuje žiadny problém, pretože ak sa do „toho“ znovu pustíte, spamätajú sa pomerne celkom rýchlo.

Muži trpia častejšie rôznymi poruchami

sex4
self.com

Ak muži zažívajú obdobie „sucha“, je väčšia pravdepodobnosť, že budú trpieť problémami s erekciou. Pravidelný pohlavný styk má z dlhodobého hľadiska pozitívny vplyv na mužské libido.

Váš imunitný systém bude trpieť

Je vedecky dokázané, že sexuálna aktivita posilňuje imunitný systém. Pri samotnom akte je vaše telo vyzvané k tomu, aby sa bránilo proti infekciám a baktériám, a teda môžeme povedať, že imunita je stále v strehu.

Vaše libido klesne

sex1
higherperspectives.com

Vaša túžba postupne klesá. Vedci sa však stále nezhodli na tom, ako to vlastne je. Nedostatok sexu na jednej strane spôsobuje, že vaše libido, a teda aj túžba klesne. U niektorých je to ale práve naopak. Chcú to, čo nemajú a túžia po tom. Sú poháňaní sexuálnou túžbou, no môj názor je trochu iný. Je to každého osobná záležitosť a u každého sa to prejaví trochu inak.

Prejaví sa stres

Milovanie je skvelá činnosť na odbúranie stresu a napätia. Aspoň na chvíľu zabudneme na všetky problémy a žijeme tým konkrétnym okamihom. Nedostatok sexu vedie k zvyšovaniu hladiny stresu, čo môže viesť k vyššiemu krvnému tlaku a všeobecným „sociálnym“ ochoreniam.

Trpí aj kardiovaskulárny systém

sex2
easyhealthoptions.com

Sex nás udržuje v kondícii, o tom žiadna. Dokonca pri ňom môžete spáliť nejaké tie kalórie, ale samozrejme, o tom milovanie nie je a myslím, že na to nikto pri tom nemyslí. Nedostatok sexu však môže rozhádzať váš kardiovaskulárny systém a dokonca aj vaše hormóny. Počas sexu sa prekrvuje celé naše telo, čo má pozitívny vplyv aj na činnosť srdca.

Toto však nie sú jediné problémy, ktoré môžu nastať. Podľa môjho názoru je u nás žien najväčší problém to, že nemáme pri sebe partnera a necítime tu blízkosť mužského tela. Nejde len o sex, ide aj o lásku. O ten pocit, že sa môžeme o partnera oprieť, a že s ním môžeme zdieľať naše najväčšie tajomstvá a túžby. Každý z nás by sa mal teda nad tým zamyslieť v súkromí a srdce spolu s vašou mysľou vám už napovedia, čo robiť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), higherperspectives.com

0
Komentovať