Hudba a pohyb ako liek počas lockdownu: S týmito pomocníkmi je to hračka

Sponzorovaný obsah

Foto: Huawei

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa cítite dobre, keď podáte fyzický výkon alebo si len zľahka zacvičíte? Veď sa potíte, namáhate a hľadáte sval, ktorý by vás nebolel. No práve v tom tkvie to tajomstvo. Pohyb je totiž liekom na udržanie nielen fyzického, ale aj psychického zdravia. A to počas pandémie potrebujeme viac, ako kedykoľvek predtým.

V poradí už tretí lockdown nás opäť zatvoril medzi štyri steny našich domovov. Stagnácia, úzkosti a nekonečné čakanie na to, kedy sa všetko vráti do normálu nás oberajú o zdravie a to fyzické aj psychické. Skúste to však z opačnej strany! Zaraďte do svojej každodennej rutiny pohyb a uvidíte, čo to s vami urobí.

Pohyb ako liek

Všimli ste si, ako sa vám po fyzickej aktivite takmer ihneď zmení nálada k lepšiemu? Akýkoľvek pohyb totiž pozitívne ovplyvňuje psychické či fyzické zdravie a zabúdať naňho netreba ani v zime. Aj keď sú možnosti športovania obmedzené, vždy sa nájde aspoň jedna alternatíva, ktorá vám nahradí fyzickú aktivitu. Dobrým tipom je napríklad korčuľovanie, lyžovanie, ale aj prechádzka či cvičenie doma. Každá fyzická aktivita sa počíta. A okrem toho, že vie navodiť dobrú náladu, má aj mnoho iných benefitov. Prezradíme vám tie najvýznamnejšie.

Stráži hmotnosť

Pohyb je dobrým indikátorom chudnutia. Asi preto ho mnoho z nás zaradí do pravidelnej rutiny až vtedy, keď už chceme nejaké to kilo zhodiť. Je to logické, pretože práve fyzickou aktivitou sa spaľujú kalórie, medzi inými aj tie spôsobujúce tukové vrstvy. Čím je fyzická aktivita či cvičenie intenzívnejšia, tým viac kalórií telo spáli.

Máloktorý človek však vie vykonávať akékoľvek cvičenie pri úplnom tichu, v ktorom počuť nezriedka ťažké namáhanie svalov. Omnoho obľúbenejšou formou cvičenia je prepojiť ho s počúvaním hudby. Hudba takisto zlepšuje náladu, zvyšuje motiváciu a takisto aj fyzický výkon. Preto je pri cvičení viac ako žiadúce mať po ruke vynález, ktorý vás v pohybe nijako neobmedzuje. Ideálne sú na to bezdrôtové slúchadlá, o ktorých ani neviete, že ich máte.

Hoci takých je dnes mnoho, bezkonkurenčný dojem vo vás zanechajú slúchadlá Huawei FreeBuds Lipstick, ktoré okrem toho, že poskytujú zvuk vysokej kvality, dizajnovo sú ešte príťažlivejšie. Ich obal vyrobený z nehrdzavejúcej ocele má totiž tvar a vizuál rúžu a na prvý pohľad sú od skutočného naozaj na nerozoznanie. Svojím vzhľadom dokážu ešte podčiarknuť ženskosť, vďaka čomu môžu byť vašou veľmi vkusnou a praktickou súčasťou nielen počas cvičenia.

Chráni pred chorobami

Možno ste to netušili, no cvičenie či fyzická aktivita ako také sú veľmi účinným prostriedkom aj ako prevencia pred civilizačnými chorobami. Ak sa obávate srdcových chorôb, cukrovky 2. typu, artritídy či iných ochorení, začnite sa viac hýbať. Fyzická aktivita povzbudzuje krvný obeh, vďaka čomu sa znižuje riziko vzniku ochorení srdca.

A pokiaľ sa chcete uistiť, že okrem tela máte aj zdravie v dobrej kondícii siahnite po vynovenej klasike od Huawei. Smart hodinky Huawei Watch GT 3 vám pomôžu mať zdravie neustále pod kontrolou. Vďaka senzoru nepretržite merajú srdcovú frekvenciu, hladinu stresu či saturáciu (SpO2), ktoré si kedykoľvek môžete pozrieť na novom vylepšenom displeji.

Foto: Huawei

Okrem iného ich využijete aj pri samotnom cvičení, keďže ponúkajú viac ako 100 tréningových režimov, vstavaný plánovač cvičení a dokonca aj vylepšené sledovanie polohy na presné sledovanie fitness údajov. Ak napríklad beháte, takisto to nie je problém. Pomocou hodiniek dokážete pohodlne telefonovať, stačí ich pripojiť k smartfónu cez Bluetooth. Hodinky sú kompatibilné so zariadeniami Android aj iOS, takže sú skutočne vhodné pre všetkých.

Podporuje kvalitný spánok

Máte problémy so zaspávaním alebo sa často uprostred noci budíte? Aj to môže vyriešiť práve fyzická aktivita. Tá vám totiž pri pravidelnosti môže pomôcť zaspať rýchlejšie a prehĺbiť spánok. Výsledkom je kvalitný spánok, po ktorom sa prebudíte oddýchnutí a dokonale pripravení na ďalší deň. Sledovanie kvality, ale aj dĺžky spánku je možné prostredníctvom malého, ale za to veľmi praktického a výkonného zariadenia, ktorým sú nové hodinky Huawei Watch GT 3.

Foto: Huawei

Prepojením s aplikáciou Huawei Health získate detailné informácie o svojom spánku, akými sú napríklad dĺžka jednotlivých fáz spánku (napríklad REM spánku), čas zaspatia či zobudenia. Tieto informácie sú pre kvalitný spánok kľúčové a môžu vám pomôcť vylepšiť spánkovú rutinu.

Príjemné s užitočným

Ako sa ukazuje, pohyb sa neoplatí podceňovať. Prináša totiž fyzickému aj psychickému zdraviu nepopierateľné výhody. Ak sa teda chcete udržať v kondícii aj cez zimu, siahnite po novinkách od Huawei!

Foto: Huawei

Hudba vo vysokej kvalite vám vďaka elegantným slúchadlám FreeBuds Lipstick dodá potrebnú motiváciu a vďaka hodinkám Huawei Watch GT 3 budete mať cvičenie aj zdravie vo vlastných rukách. Spojte teda príjemné s užitočným a využite hudbu a pohyb ako liek, ktorým porazíte nadbytočné kilá aj zimnú depresiu.

PR článok Huawei
0
Komentovať