V domove sociálnych služieb v Pezinku je zatiaľ 47 pozitívne testovaných. 7 z toho je v nemocnici

SITA

FOTO TASR - Michal Svítok

Až 47 prípadov ochorenia COVID-19 evidujú v Domove sociálnych služieb v Pezinku

Článok pokračuje pod videom ↓

Až 47 prípadov ochorenia COVID-19 evidujú v Domove sociálnych služieb v Pezinku. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava Katarína Nosálová.

Sedem z nich je hospitalizovaných v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Zo 47 prípadov ide o 42 klientov a piatich zamestnancov. Celkovo testovali v domove 78 klientov a 25 pracovníkov, ďalších 45 ľudí na testovanie z kapacitných dôvodov čaká. V zariadení boli prijaté viaceré opatrenia, napríklad ho stráži polícia, zvýšila sa hygiena a ľudia, ktorí mali pozitívne výsledky na chorobu sú oddelení od ostatných.

Jeden z pacientov z domova, ktorý je hospitalizovaný s pozitívnym testom na nový koronavírus, je napojený na umelej pľúcnej ventilácii. Zo štyroch potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 sú traja v relatívne stabilizovanom stave, no pod dohľadom lekárov.

FOTO TASR – Michal Svítok

„Od včera (nedele, pozn. SITA) pribudli k hospitalizovaným na Klinike infektológie UNB z Domova sociálnych služieb v Pezinku ďalší štyria pacienti. Aktuálne máme z tohto sociálneho zariadenia hospitalizovaných sedem pacientov, z toho boli štyria potvrdení, jeden pacient je aktuálne na umelej pľúcnej ventilácii, traja sú v relatívne stabilizovanom stave,“ uviedla Kliská.

Hovorkyňa dodala, že pri pacientoch je rizikový najmä ich vysoký vek a zdravotný stav sa tak môže kedykoľvek zmeniť. Pri zvyšných troch pacientoch sa čaká na výsledky testov.