Francúzky to jednoducho vedia a majú štýl. Týchto 14 vecí na nich nikdy neuvidíte a mala by to vedieť každá skutočná dáma

Gabriela Kinčoková

Francúzske ženy pôsobia veľmi elegantne a štýlovo. Ich hlavným znakom je dokonalý make-up a bezchybný outfit. Majú radi pestré farby a dokonalé súhry v outfitoch. Existujú však aj veci, ktoré na nich nikdy neuvidíte. Pri niektorých veciach zostanete naozaj prekvapené a nebudete to čakať. Mali by sme si od nich brať príklad.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Pančuchy

O pančuchách v telových farbách je známe, že sú veľmi dobrým pomocníkom. Avšak na francúzskych ženách ich takmer nikdy neuvidíte. Skôr preferujú holé nohy alebo farebné pančuchy a to aj pri formálnych udalostiach. Pre francúzsky je neprijateľné, aby používali klasické silonky.

#2 Push-up podprsenky

https://www.instagram.com/p/Bp1VENcFlBn/

Francúzky sú presvedčené, že skutočná sexualita nespočíva vo veľkých prsiach, ale v osobe, ktorá ich má. Pokiaľ je osoba energetická a sebavedomá, je maximálne príťažlivá. Práve preto v šatníku Francúzok nikdy nenájdete push-up podprsenku. Skôr u nich uvidíte jemné, ženské čipkované spodné prádlo.

#3 Veľa doplnkov

Francúzska móda je veľmi príznačná jednoduchosťou a eleganciou. Len veľmi málo francúzskych žien si oblečie farebné sukne, masívne farebné náhrdelníky či náušnice. Nosenie takýchto vecí je pre Francúzky nepredstaviteľné. Výstredné veci nahradia radšej jednoduchými farbami a doplnkami.

#4 Logá populárnych značiek

Francúzske blogerky tvrdia, že skutočným luxusom je to, ako veci nosíte a nie to, aké značky to sú. Preto mať od hlavy až po päty všetko značkové, je veľký nevkus. Samozrejme tým nehovoríme, že by ste mali prestať nosiť značky, ale je lepšie aj pre okolie, keď tie značky nekričia.

#5 V meste iba mestský štýl

View this post on Instagram

Je suis en train de travailler sur un projet éthique et créatif qui me demande pas mal de temps. ⏳ C'est à la fois très enthousiasmant et effrayant car j'appréhende vos réactions, une fois que je le lancerai… Afin que cela reçoive le meilleur accueil possible, je redouble d'efforts pour que tout soit à la hauteur de mes attentes. J'espère de tout cœur que vous apprécierez aussi bien le concept, le produit fini mais aussi ma totale transparence sur l'ensemble, en temps voulu. 😉 | 🇬🇧 I'm currently working on an ethical and creative project that requires a lot of time. ⏳ It's both very exciting and scary because I dread your reactions, once I launch it… In order for this to receive the best possible reception, I work hard so that everything is up to my expectations. I hope with all my heart that you will appreciate both the concept, the finished product but also my total transparency on the whole, in due course. 😉 ___ 📷 By @tiboudnez

A post shared by Valentine Vanesse (@hellovalentine) on

Francúzke ženy rady nosia krásne letné šaty a to aj v mestách, nie len keď idú na pláž. Ako doplnky používajú rôzne veľké klobúky a náušnice, ktoré ešte viac zvýraznia letný štýl. Či sú v krásnom meste Paríž, alebo v prímorskom meste Nice, vôbec im na tom nezáleží.

#6 Jemný make-up

Pre francúzske ženy je veľmi výrazný make-up synonymom nevkusu. Pokojne z domu odídu aj bez make-upu. Dôležitá je pre nich jednoduchosť. Čo sa týka účesu, milujú jednoduché účesy ako drdol či zapletané vrkoče. To dodáva celkovému looku spontánnosť.

#7 Jemné ženské tvary

Pre francúzske ženy sú typické jemné ženské tvary. Nepotrpia si na napumpované svaly, ktoré sú momentálne veľkým svetovým hitom. Nepotrebujú vyrysované tehličky na bruchu, či obrovský biceps. Dôležitá je ženská elegantná postava.

#8 Saká a blejzre

https://www.instagram.com/p/BoBy_7nAKxT/?utm_source=ig_embed

Francúzske ženy sú veľké fanúšičky blejzrov, sák a rôznych bundičiek. Tento kúsok vedia skombinovať naozaj so všetkým. Nemajú problém si obliecť štýlové sako ku šatám, či sukniam. Samozrejme uprednostňujú elegantný štýl pred športovým.

#9 Veľké opätky

View this post on Instagram

Женственные, удобные, невесомые босоножки сделают вашу ножку еще изящней, чем она есть на самом деле🙌🌷🌷🌷 ………………………………………….. ⠀🔅Материал – натуральная кожа ⠀🔅Размеры с 36 по 41 ⠀🔅Фабричное производство, г. Пятигорск ⠀🔅Возможен пошив данной модели в любом цвете ⠀…………………………………………… ⠀Мы ждем Вас по адресу : ТЦ "Универмаг", ул. Мира, 3, с 10:00 до 19:00😉 ⠀…………………………………………… ⠀Для заказа пишите в Direct или Whatsapp ⠀89064133080

A post shared by УДОБНАЯ ЖЕНСКАЯ ОБУВЬ (@udobnaya_obuv) on

V šatníkoch francúzskych žien ani náhodou nenájdete extrémne vysoké opätky na štýl napríklad Lady Gagy. Sú príliš extravagantné a pôsobia veľmi vulgárne. Ocenia viac jemnú eleganciu a nízke opätky, v ktorých sa dá ľahko chodiť.

#10 Štýl svojich babičiek

Francúzky sa veľmi inšpirujú štýlom svojim mám a babičiek. Sú viac ochotné sa prispôsobiť tomuto štýlu ako modernému. Častokrát je veľmi ťažké rozpoznať na ulici, kto je matka a kto dospelá dcéra, pretože obidve sú veľmi elegantné a vyzerajú podobne.

#11 Oversize veci

View this post on Instagram

Сделай нам приятно – жми на сердечко😍 Самая комфортная вещь – платье лапша😘цена 1490р, цвета розовый, черный, бордо, хаки, синий😘 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖⠀⠀ 😍Используй арт. 2373 на emberens. com😍 Либо оставляй комментарий под постом или в директ😍⠀⠀ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖⠀⠀ Будем рады Вас видеть ежедневно😍😍😍⠀⠀ г. Чебоксары⠀⠀ 🌸БЦ Первая площадка 2 этаж офис 3 10:00–21:00⠀⠀ 🌸ТЦ Шупашкар 3 этаж 9:30–20:30⠀⠀ г. Казань⠀⠀ 🌸ТЦ Республика 1 этаж 10:00–22:00⠀⠀ 🌸ТЦ Бахетле 3 этаж 10:00–22:00⠀⠀ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖⠀⠀ Для заказа с бесплатной доставкой по России пиши в Директ @emberens прямо сейчас и оплачивай при получении. ⠀⠀ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖⠀⠀ Вся женская коллекция по хэштегу #emberens_woman #emberens_платье ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖⠀⠀ #платье #стильноеплатье #платьевналичии #модноеплатье #женскоеплатье ……………………………………………………………… ⠀⠀ #модаистиль #модаплюс #модамода #модамосква #модамодная #модавмоскве #модаиталии #модастиль #вещи ……………………………………………………………… ⠀⠀ #модамосква #модамодная #модавмоскве #модаиталии #модастиль #вещи #мода2018 #мода2019 #мода2020

A post shared by Женская одежда с доставкой 💐 (@emberens) on

Oversize sú veci, ktoré sa stávajú naozaj veľmi trendy. Čoraz viac žien si dnes oblečie niečo oversize, ako šaty, mikiny alebo tričká, ktoré by zdôraznili ich ženskosť. Pre francúzske ženy je veľmi dôležité, aby neprišli o svoju ženskosť. Preto na nich tieto kúsky neuvidíte.

#12 Vek nie je prekážka

View this post on Instagram

Paris 🇫🇷

A post shared by Caroline de Maigret 🇫🇷 (@carolinedemaigret) on

Pre Francúzky vek nie je vôbec žiadnou prekážkou, ani čo sa týka módy. Či majú 20, 40 alebo 60 elegancia a sofistikovanosť je základ. Štýl, ako tvrdia oni, je v ich krvi. Preto keď ste vo Francúzsku môžete na ulici stretnúť krásne oblečené ženy v rôznych vekových kategóriách.

#13 Mladé dievčatá a kožušiny

Prírodné kožušiny sú vo Francúzsku ukazovateľom finančného stavu a veku, preto mladé ženy v takýchto veciach na uliciach nájdete len veľmi ťažko. Je to to isté, ako keby ste videli príliš mladé slečny oblečené v rôznych drahých svetových značkách.

#14 Úsmev

„Vždy v dobrej nálade je dôkaz múdrosti“, toto raz povedal francúzsky filozof Michel de Montaigne. A v tom mal pravdu. Vo Francúzsku nenájdete arogantné či podráždené ženy. Ak sa na čokoľvek spýtate Francúzky, vždy vám odpovie s úsmevom nech ju trápi čokoľvek. A to je viac ako akýkoľvek módny doplnok.

Francúzsky štýl nesadne každému. Ten, kto sa rád oblieka športovo alebo miluje extravaganciu sa vo francúzskom štýle zrejme. Dôležité je obliekať a správať sa tak, aby sa človek cítil dobre.

Pozri aj: Andrea z Najväčšieho víťaza schudla takmer 40 kilogramov. Fanúšikov však šokovalo, ako vyzerá dnes

Gabriela, adme.ru