Tvrdili, že dostali od kráľovnej požehnanie. Takto naozaj reagovala, keď Harry a Meghan pomenovali dcérku po nej

Hyriaková Kristína

Foto: archív TASR

Hovorili, že od kráľovnej Alžbety dostali požehnanie na to, aby svoju dcérku pomenovali po nej. Pravda je však úplne niekde inde.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Daily Mail s tým, že kráľovnú Alžbetu vraj ich tvrdenie poriadne nahnevalo. Odvolávajú sa na novú knnihu Charles III: New King, New Court od Roberta Hardmana. Zdroje dokonca hovoria, že kráľovná bola taká nahnevaná, ako ešte nikdy. Prvotne ju však rozčúlilo to, že všade tvrdia, že by tak svoju dcéru nepomenovali, keby ich v tom ona sama nepodporila.

Vo svojom vyjadrení zavádzali

Buckinghamský palác ich vyjadrenie nikdy nepotvrdil. Lilibet, ako sa volá dcérka Harryho a Meghan, bola detská prezývka, ktorou kráľovnú Alžbetu volal jej otec, princezná Margaret, ale aj jej manžel princ Philip a zopár priateľov. Celkovo vznikla preto, lebo keď bola malá, nedokázala vysloviť svoje meno.

Foto: profimedia

Podľa BBC zdroj z paláca povedal, že Alžbety sa nikdy nespýtali, čo si myslí o tom, že svoju dcéru pomenujú po nej. Podľa iných správ jej volali a ona im nevedela povedať nie. V každom prípade vojvoda s vojvodkyňou zavádzali, keď tvrdili, že kráľovná Alžbeta „požehnala“ výber ich mena.

Najnovšie články