Odhalili posledné chvíle kráľovnej Alžbety. Neuveríte, ako sa jej syn Karol dozvedel o jej smrti

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Viac ako rok po smrti kráľovnej Alžbety sa objavili nové informácie, ktoré ozrejmili, ako vyzerali jej posledné chvíle. Okrem toho zverejnili aj posledné slová, ktoré venovala svojmu synovi Karolovi tesne pred smrťou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál People, pričom sa odvoláva na novú knihu kráľovského životopisca Roberta Hardmana, The Making of a King: King Charles III. and the Modern Monarchy. Portál Daily Mail zverejnil spomienku tajomníka Sira Edwarda Younga, ktorý bol v Balmorale, keď kráľovná Alžbeta zomrela.

Odišla v pokoji

„Bola veľmi pokojná. Nič si neuvedomovala a nič ju nebolelo,“ povedal. V knihe taktiež odhalili, že v tom čase existovali obavy o jej zdravie, takže Karol (vtedy ešte princ Charles) nasadol do helikoptéry a rovno odletel do Balmoralu.

Foto: TASR/AP

Boli v pohotovosti

Aj jemu, aj princeznej Anne poradili, aby boli v pohotovosti. Mysleli na to, že sa s ňou chcú rozlúčiť. Karol si cestou do Škótska prečítal poznámky k operácii London Bridge, čo bol starostlivo pripravený protokol o tom, ako budú prebiehať hodiny a dni po smrti kráľovnej.

Striedali sa pri nej Karol a Anna

Karol spolu s manželkou Kamilou strávili s kráľovnou asi hodinu pred jej smrťou, sedeli pri jej posteli, kde sa striedali s princeznou Annou. Reverend Kenneth MacKenzie a Crathie Kirk jej čítali pasáže z Biblie.

Najnovšie články